Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak urychlit zrání banánů, když je máte rádi žluté

9. 4. 2019 | Dobroty do spíže a ledničky

Ano, stává se to velmi často. V obchodě s potravinami narazíte na zelené banány. Vy ale máte chuť na ty žluté, sladké. Jaké metody se dají použít k urychlení jejich zrání? V první řadě se spolehněte na obyčejný sáček!

Banány jsou na cestě za zákazníkem chlazeny, aby se utlumil proces zrání. Proto je běžnou praxí, že na pultech obchodů objevíte kusy úplně zelené, nebo se setkáte se zelenkavým nádechem směrem ke stonku. Někteří lidé však dávají přednost banánům jasně žlutým a sladkým. Patříte k nim? Pak se nedozrálému ovoci nemusíte vyhýbat. Tyhle metody podpory zrání vás překvapí!

Trik s papírovým sáčkem

Nepotřebujete žádné čáry, vystačíte si s hnědým papírovým sáčkem. Ten banány promění během jednoho dne. Jednoduše je vložte dovnitř a sáček uzavřete. Tímto způsobem se zachytí etylenový plyn, který přirozeně podporuje dozrávání. Spěcháte-li na výsledek, k banánům přidejte ještě jablko.

Pobyt v troubě

Naštěstí nemusíte čekat několik dní, než bude možné banány jíst. Nastavte troubu na 150 °C a neoloupané ovoce položte na plech. Pečte 15– 30 minut a průběžně kontrolujte stav svého snažení. Přece jen, každá trouba peče jinak, časy se proto mohou lišit. V momentě, kdy budete s barvou banánů spokojeni, nechte je vychladnout a zpracujte podle potřeby.

Mikrovlnná výpomoc

Jeden je proti mikrovlnným troubám, druhý je miluje. (Například v Rusku – SSSR byla výroba a prodej mikrovlnných trub zakázána již v roce 1976, a to kvůli jejich negativním následkům ve vztahu ke zdraví.) Ať tak či tak, mikrovlnka bývá velmi častým domácím spotřebičem Čechů. Máte ji?

Pak propíchněte banánovou slupku vidličkou (na několika místech), banán položte na papírový ubrousek a přístroj zapněte na 30 sekund. „Omrkněte“ konzistenci banánu a popřípadě postup opakujte. Sluší se však uvést, že mikrovlnná trouba změkčuje banán v ultra krátkém časovém období, ale přírodní cukry v tomto ovoci nejsou schopny za tak krátký čas banány osladit. Proto se tato metoda doporučuje v případě, pokud má banán již žlutější nádech, není tedy úplně zelený.

Proč byste i vy měli mít doma všestranný matcha tea

Kuřecí stehna plněná špenátem a sýrem

Kuřecí stehna plněná špenátem a sýrem

15 hlasů
60min 667 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí paličky na podmáslí

11 hlasů
1h a 5min 487kJ 150 Kč

Recept na pečené kuřecí paličky na podmáslí a česneku.

Salát se zelenými fazolkami

10 hlasů
60min 586kJ 75 Kč

Jednoduchý salát z fazolek a uzeného masa.