Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ředkvičky: Prospějí náladě, pokožce i křivkám

27.05.2019 | Dobroty do spíže a ledničky

Kulaté plody mírně pálivé chuti mají vážně co nabídnout. V jejich nitru se totiž skrývají pozitiva zahrnující prevenci rakoviny i Alzheimerovy choroby. Prospějí ale i vaší hlavě, náladě, pokožce a štíhlým křivkám!

Jsou pro vás ředkvičky až příliš obyčejné na to, abyste je ke svému stolu zvali častěji? Nenechte se zmást, tato kořenová zelenina, na které si pochutnávali i staří Egypťané, může vašemu zdraví opravdu pomoci. A to hned z několika důvodů! Co vám její konzumace přinese?

Silnější imunita a mozek v kondici

V souvislosti s vitaminem C si kdekdo vybaví nachlazení a horký čaj. Vy také? Pak vás asi překvapí, že „céčko“ jakožto silný antioxidant platí za přírodní antidepresivum. Tedy alespoň takový názor má americká lékařka Fiona E. Harrison, která působí na Vanderbiltově univerzitě v Tennessee.

Specialistka zároveň uvádí, že jmenovaná živina, jejíž bohatou zásobárnou jsou právě ředkvičky, hraje klíčovou roli i při učení, zatímco se podílí i na prevenci Alzheimerovy choroby, mrtvice a demence. Vitamin C rovněž posiluje obranyschopnost, chrání buňky před poškozením a stimuluje tvorbu kolagenu, díky čemuž si pleť zachovává pružnost a elasticitu.

Prevence před rakovinou? Ano, to také

Rakovina je asi nejobávanější chorobou dnešní doby. Experti jsou toho názoru, že jejímu vzniku nahrává nevhodný jídelníček, expozice toxinů, nadměrná konzumace alkoholu a kouření. Svou roli zde pochopitelně sehrává také genetika či dědičnost, stejně jako chemické škodliviny v životním prostředí a nízká pohybová aktivita. Co prevence? Tou jsou podle amerických vědců působících ve zdravotnickém institutu Linus Pauling se sídlem v Oregonu právě šťavnaté ředkvičky. Obsahují totiž cenné sloučeniny, jež likvidují rakovinné buňky a detoxikují organismus.

Záruka bezproblémového trávení

Míváte občas břišní potíže? Pak jsou pro vás „ředkve“ přesně to pravé. Platí totiž za skutečně bohatého zprostředkovatele vlákniny. Už jste jistě mnohokrát slyšeli o tom, že tato složka potravy nesmírně svědčí trávení, neboť zajišťuje pravidelné pohyby střev. Vláknina se ovšem uplatní i jinde, neboť navozuje pocit sytosti, podporuje hubnutí, normalizuje krevní tlak a přispívá k regulaci cholesterolu.

Účinky sezamových semínek, o kterých je dobré vědět

 Polévka s kukuřicí a kuřecím masem

Polévka s kukuřicí a kuřecím masem

0 hlasů
60min 248 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bramborové placky s petrželkou

11 hlasů
60min 623kJ 70 Kč

Rychlý, jednoduchý a sytý oběd.

Okurkový salát

22 hlasů
15min 51kJ 35 Kč

Jednoduchý, chuťově skvělý salát.