Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ředkvičky: Prospějí náladě, pokožce i křivkám

27. 5. 2019 | Dobroty do spíže a ledničky

Kulaté plody mírně pálivé chuti mají vážně co nabídnout. V jejich nitru se totiž skrývají pozitiva zahrnující prevenci rakoviny i Alzheimerovy choroby. Prospějí ale i vaší hlavě, náladě, pokožce a štíhlým křivkám!

Jsou pro vás ředkvičky až příliš obyčejné na to, abyste je ke svému stolu zvali častěji? Nenechte se zmást, tato kořenová zelenina, na které si pochutnávali i staří Egypťané, může vašemu zdraví opravdu pomoci. A to hned z několika důvodů! Co vám její konzumace přinese?

Silnější imunita a mozek v kondici

V souvislosti s vitaminem C si kdekdo vybaví nachlazení a horký čaj. Vy také? Pak vás asi překvapí, že „céčko“ jakožto silný antioxidant platí za přírodní antidepresivum. Tedy alespoň takový názor má americká lékařka Fiona E. Harrison, která působí na Vanderbiltově univerzitě v Tennessee.

Specialistka zároveň uvádí, že jmenovaná živina, jejíž bohatou zásobárnou jsou právě ředkvičky, hraje klíčovou roli i při učení, zatímco se podílí i na prevenci Alzheimerovy choroby, mrtvice a demence. Vitamin C rovněž posiluje obranyschopnost, chrání buňky před poškozením a stimuluje tvorbu kolagenu, díky čemuž si pleť zachovává pružnost a elasticitu.

Prevence před rakovinou? Ano, to také

Rakovina je asi nejobávanější chorobou dnešní doby. Experti jsou toho názoru, že jejímu vzniku nahrává nevhodný jídelníček, expozice toxinů, nadměrná konzumace alkoholu a kouření. Svou roli zde pochopitelně sehrává také genetika či dědičnost, stejně jako chemické škodliviny v životním prostředí a nízká pohybová aktivita. Co prevence? Tou jsou podle amerických vědců působících ve zdravotnickém institutu Linus Pauling se sídlem v Oregonu právě šťavnaté ředkvičky. Obsahují totiž cenné sloučeniny, jež likvidují rakovinné buňky a detoxikují organismus.

Záruka bezproblémového trávení

Míváte občas břišní potíže? Pak jsou pro vás „ředkve“ přesně to pravé. Platí totiž za skutečně bohatého zprostředkovatele vlákniny. Už jste jistě mnohokrát slyšeli o tom, že tato složka potravy nesmírně svědčí trávení, neboť zajišťuje pravidelné pohyby střev. Vláknina se ovšem uplatní i jinde, neboť navozuje pocit sytosti, podporuje hubnutí, normalizuje krevní tlak a přispívá k regulaci cholesterolu.

Zázračný lék na všechno aneb Tipy, jak využít skořici

Krůtí plátky s fazolemi

Krůtí plátky s fazolemi

12 hlasů
55min 527 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Treska v zázvorové omáčce

9 hlasů
1h a 5min 539kJ 130 Kč

Pikantní příprava zdravé tresky.

Jelení svíčková

15 hlasů
60min 490kJ 258 Kč

Máte rádi zvěřinu? Vyzkoušejte tento výborný recept.