Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Houbička nebo kartáček. Běžné věci, u kterých podceňujeme dobu použitelnosti

19. 5. 2017 | Tipy a triky

Kdy jste naposledy měnili svůj polštář, zubní kartáček nebo houbičku na nádobí? Nevyplácí se podceňovat jejich dobu použitelnosti, můžete si přivodit pořádnou zdravotní šlamastyku!

Všichni bezpečně vědí, kdy je čas zbavit se starého pečiva a zkyslého mléka, ale málokdo tuší, že spotřební lhůtě nepodléhají jen potraviny. I životnost domácího vybavení je omezená! Nehrozí vám v ložnici, koupelně i kuchyni nebezpečí? Popřemýšlejte, kdy jste kupovali tyto věci…

Houbička na nádobí, 2 týdny

Spořivost? Tady musí jít stranou! Mýt nádobí houbičkou do té doby, dokud se nerozpadne, je hazard se zdravím. Tenhle kuchyňský pomocník je totiž magnetem na bakterie, a pokud ho nenecháte sem tam povozit v mikrovlnce, aby se jejich počet výrazně snížil, riskujete podle odborníků dokonce i salmonelu. I když houbičku vyplachujete vodou, po 14 dnech se s ní nekompromisně rozlučte.

Zubní kartáček, 3–4 měsíce

Americká stomatologická asociace má na věc jasný názor – náhrada kartáčku by měla proběhnout ještě dřív, než se jeho štětiny roztříští do všech světových stran. Jakmile se tak stane, čištění zubů vůbec není tak efektivní, jak si myslíte. Štětiny nemohou pořádně zajet do všech zákoutí a štěrbin, v ústech zůstávají zbytky jídla a bakterie mají svátek. To se na stavu vašeho chrupu pěkně podepíše!

Polštář, 3 roky

A teď ruku na srdce, kdy jste ten svůj měnili naposledy? Jestli je to tak dlouho, že už si ani nevzpomínáte, je nejvyšší čas to napravit. V polštáři máte tolik prachových roztočů, bakterií i zbytků odloupané pokožky, že to snad nechtějte ani vědět. To nahrává celoročním alergiím i akné. Vidíte, tohle je příčina nechtěných pupínků i protivné rýmy! Navíc opora už také není taková, jaká by měla být.

Dětská autosedačka, 6 let

Vysoká cena sedaček přesvědčuje rodiče, aby opakovaně používali jeden kus pro více ratolestí. I vám se to zdá jako dobrá ekonomická praxe? Nic dobrého to nepřinese. Existují dva důvody, proč dodržovat pravidlo stanovené použitelnosti. Jedním z nich je, že technologie se tak rychle mění a vylepšují, že po šesti letech jsou mnohem bezpečnější možnosti. Druhým je fakt, že části sedadla časem zeslábnou, ať chcete, nebo ne. I když nevidíte poškození pouhým okem, při havárii to může hrát klíčovou roli.

Předvánoční úklid. Koberce vyčistí pivo, ocet i pěna na h...

Salát z žampiónů portobello

Salát z žampiónů portobello

16 hlasů
35min 1017 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

S dýcháním i hormonální bouří si poradí fenyklový čaj

S dýcháním i hormonální bouří si poradí fenyklo...

Zdravotní přínosy řasy kombu, přezdívané taky mořská zelenina

Zdravotní přínosy řasy kombu, přezdívané taky m...

Varovná znamení, že vaše tělo už stres nezvládá

Varovná znamení, že vaše tělo už stres nezvládá

Jak se zbavit bakterií a mít krásné vlasy i pleť. Využijte sezamová semínka

Jak se zbavit bakterií a mít krásné vlasy i ple...

Ananasové slupky nepatří do koše. Uvařte si z nich skvělý nápoj

Ananasové slupky nepatří do koše. Uvařte si z n...

Tip na večeři

Plátky roštěné na cibuli

10 hlasů
1h a 20min 377kJ 195 Kč

Plátky hovězí roštěné dušené s brambory, cibulí a rajč...

Zeleninový koláč

11 hlasů
1h a 10min 841kJ 130 Kč

Koláč s cibulí a fazolkami.