Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Loupání či sušení. Rajčatové zlepšováky, které mohou přijít vhod

12.10.2017 | Tipy a triky

Nevíte, co si počít s rajčaty, která se nedají považovat za dozrálá, ani když přimhouříte obě oči? Uložte je do temna a nezapomeňte vedle nich ubytovat jablko. Snadnější loupání si pojistíte horkou vodou a měkké kousky dejte pro změnu na chvíli k ledu!

Rajská jablíčka se považují za základ zdravého stravování. Obsahují slušné množství vitaminů, není v nich nouze o minerální látky, a jejich pravidelná konzumace prý prospívá srdci a zpomaluje stárnutí. Ani vy nedáte na rajčata dopustit? Pak byste měli poznat kouzla, která s nimi souvisejí. Co říkáte, budou se vám hodit?

Pomoc pro nedozrálé kousky

Koupili jste si v obchodě nedozrálá rajčata s tím, že vám doma „dojdou“? Máte pravdu, ale neobejde se to bez několika zásad. Pokud je totiž umístíte na světlé místo, dočkáte se pouze jejich měknutí. Přesně z tohoto důvodu je uchovávejte raději v temnu, kde dozrají, než řeknete švec. Půjde to ještě rychleji, když vedle nich umístíte jablko.

Snadné loupání, jako po másle

Co si budeme namlouvat, většina receptů stojí a padá na loupaných rajčatech. Jenže komu se s tím chce trápit a přicházet o nervy i drahocenný čas? To je právě ono. Celý proces si však můžete nonšalantně usnadnit a výrazně si ulehčit práci. Jednotlivá rajčata nařízněte ve špičce – ideálně do křížku a ponořte je na okamžik do vroucí vody. Hned poté je přelijte naopak ledovou a máte po starosti. Teď už vám loupání půjde rychle od ruky!

Náprava příliš měkkých rajčat

Salát se bez rajčat jen stěží obejde. Ale jejich krájení, pokud jsou měkká, to je kapitola sama pro sebe! I v tomto případě však existuje jistý zlepšovák, co funguje na jedničku. Bohatě postačí miska, studená voda, pár kostek ledu a několik minut v ochlazující lázni. Rozhodně nic nezkazíte, když „vykoupete“ i nůž, s nímž se chystáte do akce.

Sušená rajčata. Jak s nimi manipulovat?

Sušená rajčata naložená v oleji mají široké využití. Hodí se do salátu, k těstovinám i pod maso, ale dokonale ochutí také omáčky. Máte ve zvyku přidávat je do pokrmů je tak, bez ladu a skladu? Nechceme vám do toho mluvit, ale děláte chybu. Když si s nimi dáte tu práci a nakrájíte je na kousky či proužky, jejich chuť bude o to výraznější a také více vyniknou.

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní energii

Polévka z tavených sýrů

Polévka z tavených sýrů

18 hlasů
25min 246 kJ 64 Kč

Nejčtenější články

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dýchací cesty a zesvětluje tmavé jizvy

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dý...

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní energii

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní...

Dýchejte zhluboka. Zlepšíte si náladu a podpoříte činnost srdce

Dýchejte zhluboka. Zlepšíte si náladu a podpoří...

Potraviny vyvolávající zánět. Kvůli nim nehubnete

Potraviny vyvolávající zánět. Kvůli nim nehubnete

Tip na oběd

Bramboračka

12 hlasů
45min 326kJ 75 Kč

Bramborová polévka s divokým česnekem.

Těstoviny s tuňákem

37 hlasů
1h a 10min 1234kJ 85 Kč

Zapečené těstoviny s tuňákem a sýrovou omáčkou.