Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Běžné problémy s česnekem a cibulí, které vyřeší triky šéfkuchařů

Barbora Křížková více informací

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

06.12.2017 | Tipy a triky

Cibule a česnek patří nejen k české tradiční kuchyni. Schválně, kolik slaných jídel znáte bez jednoho či druhého? Je jich opravdu málo, že. Navíc cibule a česnek mají mnoho zdravotních benefitů pro naše tělo a právě v těchto chladných dnech bychom na ně neměli dát dopustit. Přesto jejich konzumace není tak snadná, máme pro vás několik triků jak si usnadnit loupání, krájení i jak zneškodnit nepříjemný zápach po požití.

Česnek a cibule je neodmyslitelná dvojka, bývá to stálice na nákupních seznamech i ve spížích. Nad cibulí si občas pobrečíme a česneku se někdy vyhýbáme jen z důvodu obav z nepříjemného zápachu. Máme, ale jinou možnost? Určitě ano!

Jak rychle oloupat česnek?

Schválně jak dlouho loupete česnek, když loupete každý stroužek po stroužku. Pokud potřebujete pár stroužků, tak proč ne, ale pokud potřebujte oloupat celou paličku a více, tak s tímhle trikem to bude hračka. Budete potřebovat dvě mísy, které když dáte proti sobě, do sebe mírně zapadnou. Paličku česneku rozdělte na stroužky, jak vám přijde pod ruku. Dejte do mísy, přiklopte druhou mísou a po dobu několika sekund pěkně s česnekem zatřeste. Budete překvapeni, jak snadné to je. Pokud máte menší množství, můžete použít i obyčejnou sklenici od okurek.

Česnek. To nejlepší pro zdraví

Konzumace česneku přináší celou řadu zdravotních benefitů, ale dokážete si představit, že každý den sníte alespoň jeden syrový stroužek? Neváhejte a sáhněte po potravinovém doplňku, sušený česnekový prášek v kapslích, snadno spolknete, a navíc se nemusíte obávat česnekového dechu.

Jak zabránit česnekovému dechu

Snědli jste jídlo plné česneku a pak vám došlo, že ještě máte schůzku a obáváte se společenského faux pas. Pak si tohle zapamatujte – a na česneku si můžete pochutnávat vesele, kdy budete chtít. Výrazné česnekové aroma zastaví hrnek mléka, anebo když v ústech rozžvýkáte snítku petrželové natě nebo máty. Tato ověřená finta zaručeně pomůže. Navíc snítka petrželky, bývá častou ozdobou jídel v restauraci, tak si ji nezapomeňte nechat nakonec.

Cibule už vás nerozbrečí

Jistě znáte vtipné krájení cibule v potápěčských brýlích. No nic proti, ale máme pro vás lepší způsob, a dokonce rovnou dva. Pokud před krájením přelijete cibuli a nůž horkou vodou, vaše oči už by při krájení slzet neměly. Dalším osvědčenou radou je použití ostrého nože, na tupý nůž musíte více tlačit, a tak cibulová šťáva stříká po celé kuchyni a nevyhne se ani očím. Pokud potřebujete v krájení pokračovat, stačí nožem přejet po syrové mrkvi a cibulová silice vás již dráždit nebude.

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní energii

Pórkový krém s řapíkatým celerem

Pórkový krém s řapíkatým celerem

5 hlasů
50min 242 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dýchací cesty a zesvětluje tmavé jizvy

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dý...

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní energii

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní...

Dýchejte zhluboka. Zlepšíte si náladu a podpoříte činnost srdce

Dýchejte zhluboka. Zlepšíte si náladu a podpoří...

Potraviny vyvolávající zánět. Kvůli nim nehubnete

Potraviny vyvolávající zánět. Kvůli nim nehubnete

Tip na oběd

Bramboračka

12 hlasů
45min 326kJ 75 Kč

Bramborová polévka s divokým česnekem.

Těstoviny s tuňákem

37 hlasů
1h a 10min 1234kJ 85 Kč

Zapečené těstoviny s tuňákem a sýrovou omáčkou.