Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč proti komárům i nadýmání použít levanduli

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

13. 6. 2018 | Tipy a triky

V bylinkových zahrádkách se to levandulí jenom modrá. Opojná vůně, líbivý vzhled a v neposlední řadě i nenáročnost této rostlinky je zkrátka pověstná. Jak její sílu využít proti komárům?

Sušená, nebo třeba ve formě esenciálního oleje. Levandule v jakékoli podobě má schopnost eliminovat nervové vypětí, zmírnit bolest, dezinfikovat pokožku hlavy, zvyšovat krevní oběh a léčit respirační problémy. V létě ji však mnozí oceňují hlavně jako bojovníka proti hmyzu!

Účinný repelent

Vůně levandulového esenciálního oleje je nepříjemná pro mnoho druhů nežádoucích návštěvníků, jako jsou komáři a můry. Aplikujte levandulový olej na pokožku, zabráníte tak nepříjemnému kousnutí. Levanduli použijte i jako repelent proti klíšťatům, který je vhodný k použití jako pro člověka, tak pro zvířata. Stačí smíchat esenciální olej levandule s olejem rozmarýnovým, a to vše naředit bílým octem. V nádobě s rozprašovačem to celé protřepte a před každou návštěvou lesa důkladně postříkejte sebe i svého domácího mazlíčka. Ostatně, i vaše nervy si přijdou na svoje!

Ochranář spánku

Levandulový olej navozuje klidný spánek, a proto se používá jako alternativní léčba nespavosti. Jeho zklidňující silice dělá dobře nervům a působí proti úzkostem, migrénám, bolestem hlavy i emočnímu stresu. Osvěžující vůně odstraňuje nervové vyčerpání a neklid a zároveň zvyšuje duševní aktivitu. Takže, žádná klíšťata a uklidňující spánek. Co si přát víc? Možná ještě bezchybnou pleť!

Doktor přes akné

Podle dermatologů a aromaterapeutů je levandulový esenciální olej jedním z nejužitečnějších olejů při léčbě akné, které se rozhodně netýká jen mladé generace. Olej z levandule zabraňuje bakteriím v růstu, pomáhá regulovat některé nadměrné vylučování mazu hormonální manipulací a může snížit známky zjizvení poté, co se akné začalo léčit. Přidání malého množství levandulového esenciálního oleje do jiných kožních krémů nebo masti může značně zvýšit potenciál pro úlevu a hojení!

Zbavuje bolesti

Levandulový olej je známý jako vynikající lék na různé typy bolesti, včetně těch, které jsou způsobeny bolestivými a napjatými svaly a revmatismem. Pravidelná masáž levandulovým olejem poskytuje úlevu od bolesti v kloubech. Zmíněný olej také stimuluje tok moči, léčí poruchy dýchání, je účinný proti vším, zlepšuje cirkulaci krve, upravuje trávení, zvyšuje odolnost organismu vůči nejrůznějším chorobám. V souvislosti s jeho použitím se však můžete setkat i s nežádoucími účinky, mezi které patří nevolnost, zvracení, bolesti hlavy nebo podráždění pokožky.

Neobvyklá využití ústní vody. Budete překvapení, k čemu v...

Brokolicová polévka s nivou

Brokolicová polévka s nivou

18 hlasů
40min 659 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Dýňové knedlíčky

13 hlasů
30min 560kJ 45 Kč

Jednoduché knedlíčky jako příloha nebo samostatný pokr...

Špenátové placky

12 hlasů
40min 633kJ 55 Kč

Jednoduché placky z brambor a špenátu.