Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Posilovače imunity, které fungují i bez návštěvy lékárny

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

09.01.2019 | Zdraví a diety

Virózy a nachlazení se teď prostě nevyhýbají nikomu. Důvod je prostý – oslabená imunita! Co pro sebe v tomhle směru můžete udělat, aby se vám bacily příště vyhnuly? Spánek a pitný režim je základ.

Už vás nebaví stále posmrkávat, měřit si teplotu a pít litry čajů s citronem? Nejste jediní, komu náchylnost k různým onemocněním komplikuje život. Jenže pozor, možná si za ni můžete sami. Jestli nedodržujete tato pravidla, není se co divit, že vás často skolí nachlazení! Jak posílit obranyschopnost?

Kvalitní spánek

Vydatný a ničím nerušený odpočinek je klíčem ke zdraví. Doslova! Četné výzkumy ukazují, že chronický nedostatek spánku (5 hodin denně) vede k výraznému oslabení imunity. Lékaři jsou toho názoru, že když budete chodit spát vždy ve stejnou dobu, dopřejete si 6-8 hodin v peřinách, váš organismus vám to několikanásobně vrátí. Noční relax je zkrátka na předpis! Ideální teplota v ložnici by měla být 18 stupňů Celsia – i to má na vaši odolnost vliv.

Pitný režim

Ať je zima nebo léto, pitný režim by se měl striktně dodržovat. Rozhodně se nevyplácí ho podceňovat! Vláha čistí tělo od škodlivin, což jde samozřejmě imunitnímu systému hezky „na ruku“. Optimální příjem vypitých tekutin za den se u dospělého člověka pohybuje mezi 2 a 3 litry. Zpříjemněte si ho bylinkovými čaji slazenými medem. Zahřejí vás a poskytnou štít před bacily.

Zdravotní procházka

I když venku není úplně ideální počasí, i tak není od věci nasadit teplé ponožky a vyrazit do přírody. Hned z několika důvodů - pročistí vám to hlavu od starostí spojených s příchodem vánočních svátků. Odpočinete si od všudypřítomného stresu. A hlavně vaše obranyschopnost získá pořádnou vzpruhu! Pobyt venku totiž pomáhá tělu vyrovnávat se s viry a bakteriemi. Naordinujte si dnes alespoň 30 minut a budete rázem odolnější.

Zdravá strava

Není snad vítanější rady, než když by se člověk měl najíst. Alespoň pětkrát denně po menších porcích. Takhle to hlásí odborníci, kteří překvapivě tvrdí, že lidé by neměli zapomínat na druhou večeři. Hladovění na noc je podle nich to nejhorší, co lze tělu provést! Jste v šoku? Teď si pozdní mlsání můžete omluvit tím, že je to pro vaše dobro. Když už jsme u toho, které potraviny patří mezi posilovače imunity? Citrusové plody, kiwi (vitamin C). Ořechy, luštěniny a listová zelenina (zinek, hořčík, vitamin E a D), dále kyselé zelí a jogurty, česnek a samozřejmě jakékoli další ovoce a zelenina.

x

Překvapivé výhody ketogenní diety. Nejde jen o shozená kila

  Hrušková  polévka

Hrušková polévka

15 hlasů
45min 217 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Krůtí roláda na houbách

11 hlasů
2h a 5min 446kJ 300 Kč

Výborná roláda z krůtího masa plněná žampióny.

Pivní polévka

15 hlasů
40min 573kJ 65 Kč

Vyzkoušejte jeden z mnoha receptů na pivní polévku s č...