Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Přírodní dopink. Jaké potraviny vám dodají energii?

1. 1. 2017 | Zdraví a diety

Svátky jsou za námi, je čas vrátit se zpět do reality. Jenže vy se cítíte vyčerpaní a postrádáte síly ke zvládnutí pracovního náporu! Co s tím? Dejte si něco na zub a hned bude lépe. Jak se nabudit?

Káva vám v krizi jistě pomůže, ale co si budeme povídat, nejde ji pít pořád. Naštěstí je tu plán B! Tím je seznam superpotravin, které vám dodají vitalitu a tolik potřebnou energii. Ale pozor, to zdaleka není všechno. Pomáhají také při hubnutí!

Na nákupní seznam si tedy rozhodně připište:

Fazole

Mnozí se jim vyhýbají, protože způsobují plynatost. Ovšem to je malá „daň“ za všechny benefity, které vám tahle luštěnina může nabídnout. Fazole mají nízký glykemický index, ale skvěle zasytí. Zároveň vás povzbudí díky minerálům a stopovým prvkům podporujících nervovou soustavu. Navíc omlazují buňky v organismu. Učiněný elixír mládí!

Ovesné vločky

Zdravá a vyvážená snídaně, co vám zajistí „pohon“ až do oběda. Ovesné vločky jsou bohaté na vápník, draslík, hořčík, vitamin E, vlákninu a další živiny, které zatočí s únavou. Oves má dokonce antidepresivní účinky, zvyšuje pozornost a napomáhá soustředění.

Avokádo

Tohle exotické ovoce je kouzelný životabudič. Jeho velkým plusem je vysoký obsah lecitinu - látky, která se podílí na nervových procesech. Avokádo je také zásobárnou vlákniny, draslíku i mědi. To organismu přináší energii. Rovněž podporuje spalování tuků.

Banány

Dokonalá a lehce stravitelná svačinka, pokud se člověk potřebuje „vzpružit“. Banán vám poskytne vitaminy A a C, železo, fosfor i hořčík. Tím zajistí správnou funkci svalů, nervů a téměř okamžitě zažene únavu. Vytváří dokonce pocit pohody.

Ananas

Tajemství ananasu se skrývá v enzymu bromelin. Ten má v rukou zlepšení fyzické kondice. Ovšem důvodů, proč ho mít rádi, je ještě víc. Urychluje spalování kalorií i rekonvalescenci po úrazech.

Brokolice

Z letargie dokáže probudit i tenhle přírodní zázrak. Z brokolice můžete čerpat vápník, kyselinu listovou, betakaroten a především vitamin C. Je dokázáno, že konzumace vitaminu C vede k bdělosti a snižuje tvorbu stresových hormonů. To není od věci!

Minerální látky, bez kterých se neobejdete. V čem je hledat?

Vepřové plátky na medu

Vepřové plátky na medu

6 hlasů
45min 1009 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Minerální látky, bez kterých se neobejdete. V čem je hledat?

Minerální látky, bez kterých se neobejdete. V č...

Jaká dietní pravidla můžete klidně porušit?

Jaká dietní pravidla můžete klidně porušit?

Bílá a červená vína. Víte, k jakým jídlům je podávat?

Bílá a červená vína. Víte, k jakým jídlům je po...

Symbol jara podběl. Na co se doma hodí?

Symbol jara podběl. Na co se doma hodí?

Tip na večeři

Cukety s mátou

10 hlasů
20min 307kJ 70 Kč

Salát s cuket, špenátu a máty.

Grilované vepřové plátky

8 hlasů
2h a 55min 666kJ 195 Kč

Marinované vepřové kotlety s grilovanou kukuřicí.