Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se děje v těle, když přibíráte, i když cvičíte?

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

15. 2. 2017 | Zdraví a diety

Cvičíte, hlídáte si jídelníček a ta zpropadená váha pořád ukazuje stejná, ne-li vyšší čísla? Ještě než to vzdáte nebo si začnete myslet něco o velké nespravedlnosti, zjistěte pravdu. Zde jsou čtyři věci, které mají vliv na vaše hubnutí. Z některých budete mít radost!

Ten pocit beznaděje! Snažíte se, potíte „krev“ ve fitku, vzdáte se svých oblíbených čokoládových tyčinek, ale když po pár týdnech stoupnete na váhu, šálí vás zrak. O dvě kila víc než předtím… Co to má být?

1. Zadržujete vodu

Voda může změnit vaši aktuální hmotnost až čtyři kila (nebo i více). Tvoří přibližně 65 procent hmotnosti člověka a kolísání obsahu vody v lidském těle může znamenat, že vaše hmotnost je o čtyři kila vyšší, než by třeba mohla být. A to je důvod, proč jsou diuretika tak populární. Odvedou vodu z vašeho organismu, což má za následek úbytek na váze. Mnohdy však krátkodobý. Ač se může zdát, že se jedná o nošení dříví do lesa, pijte. Pitný režim je alfou a omegou vašeho úspěchu.

2. Dali jste si do těla – a ono zareagovalo

Všimli jste si někdy, že hned poté, co docvičíte (nebo dokonce o jeden či dva dny později) jde váha nahoru? Není to nic divného. Hmotnost člověka se odvíjí od kombinace svalů, tuku, kostí, mozku a nervového ústrojí, pojivové tkáně, krve, lymfy, střevního plynu, moči a vzduchu, který nosíme v našich plicích. Bezprostředně po tréninku se procentuální podíl hmotnosti u každé z těchto kategorií může zvýšit až o 15 procent. Intenzivní cvičení zkrátka způsobuje proměnlivost hodnot. Není důvod se kvůli tomu stresovat.

3. Máte víc svalové hmoty

Objem svalu je hustší než objem tuku, a proto jsou svaly těžší. Logicky, jakmile se začne měnit složení těla pomocí tréninku, hmotnost může vyskočit nahoru, zatímco podíl tělesného tuku se snižuje. A to rozhodně není důvod, proč se cvičením přestávat – ba naopak. Koneckonců, váha není ukazatelem toho, jak si stojíte. Lepší je sledovat svůj pokrok třeba v zrcadle a všímat si líbivějších křivek.

4. Nehlídáte si jídelníček

Pokud cvičíte, ale přibíráte na váze, může se příčina skrývat i v nesprávně složeném jídelníčku. Možná obsahuje příliš mnoho sacharidů. Dostaňte ho pod kontrolu. Pokud si nevíte rady, rovnou se obraťte na výživového poradce.

Instantní nudlové polévky ohrožují zdraví, varují odborníci

Polévka s krevetami

Polévka s krevetami

14 hlasů
45min 293 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Důvody, proč jíst pravidelně čínské zelí

Důvody, proč jíst pravidelně čínské zelí

Regulujte infekce i menses s pomocí oreganového oleje

Regulujte infekce i menses s pomocí oreganového...

Suchá kůže či nadváha. Jezte častěji pistácie

Suchá kůže či nadváha. Jezte častěji pistácie

Instantní nudlové polévky ohrožují zdraví, varují odborníci

Instantní nudlové polévky ohrožují zdraví, varu...

Ananasové slupky nepatří do koše. Uvařte si z nich skvělý nápoj

Ananasové slupky nepatří do koše. Uvařte si z n...

Tip na večeři

Placičky z brambor a sýra

8 hlasů
1h a 10min 492kJ 65 Kč

Bramborové placičky s fetou.

Květáková krémová polévka

26 hlasů
30min 152kJ 65 Kč

Jemný květákový krém s koprem, kombinace květáku se sý...