Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se děje v těle, když přibíráte, i když cvičíte?

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

15. 2. 2017 | Zdraví a diety

Cvičíte, hlídáte si jídelníček a ta zpropadená váha pořád ukazuje stejná, ne-li vyšší čísla? Ještě než to vzdáte nebo si začnete myslet něco o velké nespravedlnosti, zjistěte pravdu. Zde jsou čtyři věci, které mají vliv na vaše hubnutí. Z některých budete mít radost!

Ten pocit beznaděje! Snažíte se, potíte „krev“ ve fitku, vzdáte se svých oblíbených čokoládových tyčinek, ale když po pár týdnech stoupnete na váhu, šálí vás zrak. O dvě kila víc než předtím… Co to má být?

1. Zadržujete vodu

Voda může změnit vaši aktuální hmotnost až čtyři kila (nebo i více). Tvoří přibližně 65 procent hmotnosti člověka a kolísání obsahu vody v lidském těle může znamenat, že vaše hmotnost je o čtyři kila vyšší, než by třeba mohla být. A to je důvod, proč jsou diuretika tak populární. Odvedou vodu z vašeho organismu, což má za následek úbytek na váze. Mnohdy však krátkodobý. Ač se může zdát, že se jedná o nošení dříví do lesa, pijte. Pitný režim je alfou a omegou vašeho úspěchu.

2. Dali jste si do těla – a ono zareagovalo

Všimli jste si někdy, že hned poté, co docvičíte (nebo dokonce o jeden či dva dny později) jde váha nahoru? Není to nic divného. Hmotnost člověka se odvíjí od kombinace svalů, tuku, kostí, mozku a nervového ústrojí, pojivové tkáně, krve, lymfy, střevního plynu, moči a vzduchu, který nosíme v našich plicích. Bezprostředně po tréninku se procentuální podíl hmotnosti u každé z těchto kategorií může zvýšit až o 15 procent. Intenzivní cvičení zkrátka způsobuje proměnlivost hodnot. Není důvod se kvůli tomu stresovat.

3. Máte víc svalové hmoty

Objem svalu je hustší než objem tuku, a proto jsou svaly těžší. Logicky, jakmile se začne měnit složení těla pomocí tréninku, hmotnost může vyskočit nahoru, zatímco podíl tělesného tuku se snižuje. A to rozhodně není důvod, proč se cvičením přestávat – ba naopak. Koneckonců, váha není ukazatelem toho, jak si stojíte. Lepší je sledovat svůj pokrok třeba v zrcadle a všímat si líbivějších křivek.

4. Nehlídáte si jídelníček

Pokud cvičíte, ale přibíráte na váze, může se příčina skrývat i v nesprávně složeném jídelníčku. Možná obsahuje příliš mnoho sacharidů. Dostaňte ho pod kontrolu. Pokud si nevíte rady, rovnou se obraťte na výživového poradce.

Dejte šanci zapomenuté lékořici. Pomáhá na neduhy už tisí...

Těstoviny s chřestem a krevetami

Těstoviny s chřestem a krevetami

8 hlasů
40min 878 kJ 195 Kč

Nejčtenější články

Následky špatného stravování zmírní vlašské ořechy a salát

Následky špatného stravování zmírní vlašské oře...

Hýčkejte své tělo kokosový olejem

Hýčkejte své tělo kokosový olejem

Vyzkoušený způsob, jak se rychle zbavit vší

Vyzkoušený způsob, jak se rychle zbavit vší

Dejte šanci zapomenuté lékořici. Pomáhá na neduhy už tisíce let

Dejte šanci zapomenuté lékořici. Pomáhá na nedu...

Tip na večeři

Fazolové chilli

9 hlasů
1h a 15min 547kJ 140 Kč

Pro milovníky ostřejších jídel.

Makrely se sýrovou omáčkou

7 hlasů
40min 147kJ 115 Kč

zdravá ryba s koprovo-sýrovou omáčkou