Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Domácí prostředky, které pomáhají proti bolesti zubů

Pavla Horáková více informací

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

28.09.2019 | Zdraví a diety

Co uděláte, když vás ostrá bolest zubu najednou probudí ve tři ráno? Pokud zrovna vedle vás a ve stejné posteli neleží zubař, ke zmírnění potíží vám pomohou domácí léky!

Říká se, že život se točí okolo tří druhů bolestí – zad, hlavy a zubů. Co se týče posledního jmenovaného, prášek není nutný. Jak to? Těchto pět čistě přírodních vychytávek zatočí s bolestí i kazem.

Prach obyčejný hřebíček

Antibakteriální – ničí bakterie a posiluje imunitu, analgetický – snižuje a odbourává bolest, antiseptický – při vnějším i vnitřním použití působí dezinfekčně, anesteticky. To je hřebíček, který má účinky místního znecitlivění (pokud se dotýká přímo bolavé lokality). Tak sáhněte do svých kuchyňských zásob!

Při bolestech si jeden kousek vložte do úst a žvýkejte jej. Nebo si připravte 3 kapky hřebíčkového oleje a 2–3 kapky oleje sezamového. Tuto směs na několik minut namočte do bavlny a opakovaně přitiskněte na postiženou oblast. Opakujte co možná nejčastěji.

Sezam

Sezamový olej posiluje zuby, což ho dostává na seznam první pomoci při bolestech. Pokud jej doma máte, mluvte o štěstí. Oplachování zubů sezamovým olejem po dobu 20 minut pomůže vyléčit agonizující zubní kaz. Zároveň vám pomůže bělit zuby, a dokonce je přirozeně vyčistí. Na nic nečekejte, rovnou jednejte.

Oplachování solí

Mezi další přírodní prostředky působící proti zubnímu kazu je prostý a jednoduchý oplach slanou vodou. Tento postup pomáhá bojovat proti bakteriím přítomným v ústech a také pomáhá snížit citlivost vašich zubů. Jediné, co musíte udělat, je zahřát trochu vody a rozpustit v ní jednu lžičku soli. Kloktejte po dobu 10 minut a vyplivněte. A celkově si na tento trik udělejte čas třikrát denně. Bolest by brzy měla ustoupit.

Česnek a sůl

Rozdrťte stroužek česneku a promíchejte ho v trošce slané vody. Aplikujte na postižený zub a nechte chvíli působit. Problém by měl okamžitě zmizet. Pokud ne, daný postup opakujte pravidelně. Váš otravný zub si brzy dá říct. Jen mu nechte chvíli na to, aby si uvědomil, kdo je tady pánem…

Hořčičný olej a kurkuma

Hořčičný olej a kurkuma se po generace používají v indických domácnostech, a to proto, aby vyléčily všechny nemoci – včetně zubního kazu. Postup je jednoduchý.

Smíchejte 1/2 lžičky hořčičného oleje s jednou lžičkou kurkumy a naneste na zub. Směs v ústech nechte působit a následně ji vypláchněte vodou. Bolest pomalu ustoupí, takže již zítra budete mít možnost vychutnat si oblíbenou zmrzlinu, a to i bez agonie!

Bez stresu během pár minut. Jak na to?

Česneková  polévka

Česneková polévka

16 hlasů
20min 111 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Gazpacho

11 hlasů
50min 343kJ 120 Kč

Na tuto studenou zeleninovou polévku původem ze Španěl...

Plněná hovězí sekaná

20 hlasů
1h a 40min 635kJ 145 Kč

Hovězí sekaná plněná pórkem.