Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Oblíbený matcha čaj vám opravdu usnadní hubnutí a spalování tuků

13. 3. 2018 | Zdraví a diety

Dlouholetá tradice japonské kultury – čaj matcha – patří k nejkvalitnějším zeleným čajům. Můžete s jeho podporou počítat i při hubnutí? Jeho síla proti tukům je konkrétně vyčíslena!

Mnozí si matcha čaje cení pro jeho zpracování. Uchovává se totiž mimo světlo a kyslík tím se zachovává jeho brilantně zelená barva a antioxidační vlastnosti. Tento zázračný elixír se konzumuje více než tisíciletí a dnes je považován za jednu z nejmocnějších „potravinových bomb“ na trhu. Pro jej zahrnout do své každodenní rutiny?

Vysoký obsah antioxidantů

Antioxidanty jsou magické živiny a enzymy, které jsou zodpovědné za boj proti negativním účinkům ultrafialového záření. Také zabraňují řadě chorob. První úžasný přínos matcha zeleného čaje spočívá v tom, že pouhý jeden šálek poskytuje více než pětkrát více antioxidantů než jakékoli jiné potraviny.

Meditace a relaxace

Matcha čaj byl využíván již čínskými taoisty a japonskými buddhistickými mnichy zenu coby prostředek k relaxaci a meditaci při zachování pozornosti. Nyní víme, že tento vyšší stav vědomí je důsledkem aminokyseliny L-theanin obsažené v listech, které se používají k přípravě matcha čaje. L-theanin podporuje produkci alfa vln v mozku a podporuje tak relaxaci.

Zlepšování paměti a koncentrace

Dalším vedlejším účinkem L-theaninu je produkce dopaminu a serotoninu. Tyto dvě chemikálie slouží k posílení nálady, zlepšení paměti a ke zvýšení koncentrace což může být prospěšné pro každého!

Zvyšování úrovně energie a vytrvalosti

Samurajové údajně pili tento zázračný čaj chvíli před bojem. Sympatizovali totiž s jeho povzbuzujícími účinky. Zatímco klasický zelený čaj obsahuje kofein, zvýšení energie získané od matchy je z velké části způsobeno jeho jedinečnou kombinací živin. A trvanlivost účinku? Tak ta může trvat až šest hodin!

Spalování kalorií

U zeleného čaje matcha také bylo prokázáno, že zrychluje metabolismus a pomáhá tělu spalovat tuky asi čtyřikrát rychleji – v porovnání s průměrným chodem organismu. Různé studie navíc potvrzují, že nemá žádné negativní vedlejší účinky, jako je zvýšená srdeční frekvence či vysoký krevní tlak.

Přirozená detoxikace

Vysoká hladina chlorofylu v tomto druhu čaje je schopná přirozeně odstraňovat těžké kovy a chemické toxiny z těla. Zároveň čaj matcha posiluje imunitní systém (poskytuje značné množství draslíku, vitaminů A a C, železa, bílkovin a vápníku) a zlepšuje hladinu cholesterolu. Jen stěží byste našli lepší nápoj na jaro!

Triky k urychlení růstu vlasů, které opravdu fungují

Hrachová polévka

Hrachová polévka

10 hlasů
50min 250 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hruškový salát

14 hlasů
25min 841kJ 95 Kč

Zimní salát s hruškou, sýrem a ořechy.

Špenátové noky

26 hlasů
35min 849kJ 90 Kč

Rychlá a snadná příprava. Zvládnou i začátečníci.