Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak můžete využít olej tea tree v boji s akné

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

11.01.2019 | Zdraví a diety

Pořád se nemůžete zbavit nechtěných pupínků? Zvolte velmi efektivní lék, který kromě mnoha dalších výhod poskytne vaší pokožce nevídaný komfort. Heslo zní – olej tea tree! Tušíte, jak ho používat?

Olej z čajovníku (tea tree) je silný esenciální olej extrahovaný z listů stromu, který nese název Melaleuca alternifolia. Tento zázrak je široce používán pro medicínské a komerční použití, a to pro svůj neuvěřitelný rozsah a koncentraci antioxidantů a účinných látek. Nutno však podotknout, že uvedený esenciální olej by neměl být konzumován vnitřně, protože může být i v malých dávkách toxický. Když se však zkombinuje s nějakým nosným olejem či jinou látkou, jedná se o báječnou léčbu akné, neboť tea tree poskytuje antivirové, antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační účinky. Takže, co s čím spárovat tak, aby vám pupínky daly sbohem?

Aloe vera

Smíchejte jednu čajovou lžičku tea tree s devíti čajovými lžičkami gelu z aloe vera a promíchejte. Před aplikací umyjte obličej a vysušte ho. Gel se následně vstřebá do tváře a poskytne úlevu od bolesti a zánětu.

Kokosový či mandlový olej

Smíchejte několik polévkových lžic mandlového oleje se třemi až pěti kapkami oleje z čajovníku. Oba uvedené oleje pomohou esenciálnímu tea tree proniknout do hloubky, eliminovat toxiny v kůži a zabránit vzniku zánětu.

Olivový olej

Olivový olej má přirozené protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, které urychlují hojení akné. Směs vytvořenou z jedné lžíce olivového oleje a šesti kapek tea tree aplikujte přímo na zanícené oblasti.

Citron

Ano, i kyselina citronová může zabránit dalšímu zánětu nebo infekci v otevřených, exponovaných ranách. Proto smíchejte jednu čajovou lžičku citronové šťávy se dvěma až třemi kapkami tea tree a naneste podle potřeby.

Levandulový olej

Smícháním deseti kapek oleje z čajovníku a stejného množství levandulového oleje do nosného oleje, jako je mandlový či kokosový, poskytuje úžasně uklidňující a analgetický lék, který se dá aplikovat přímo na kůži.

Výhody tea tree

Největší přínosy tea tree zahrnují schopnost odstraňovat odumřelé kožní buňky, snižovat záněty a zabraňovat bakteriální infekci. O tomto oleji je známo, že má adstringentní vlastnosti, pomáhá uzavřít póry a eliminovat toxiny nebo přebytečný maz, který blokuje póry a způsobuje zánět. Antivirová, antibakteriální, protiplísňová a protizánětlivá povaha tohoto silného australského oleje pak minimalizuje výskyt příznaků, červené skvrny a otoky pórů. Olej z čajovníku také urychluje proces hojení.

x

Mýty v péči o vlasy. Čemu rozhodně nevěřit

Květák dušený v jogurtu

Květák dušený v jogurtu

15 hlasů
60min 264 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Telecí na žampiónech

12 hlasů
35min 420kJ 200 Kč

Jemné telecí maso s houbami jako minutka.

Roláda z kuřecích prsou

11 hlasů
1h a 10min 724kJ 150 Kč

Roláda se sušenými rajčaty a bazalkou.