Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Chcete vyrýsovat svaly? Sáhněte po arašídovém másle

Barbora Křížková více informací

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

2. 3. 2019 | Zdraví a diety

Snažíte se vyrýsovat postavu do plavek, a zlepšit celkově i svou kondici. Možná by vás to nenapadlo, ale ideálním spojencem může být i arašídové máslo. Na arašídové máslo nedají sportovci dopustit. Vyzkoušíte tento trend?

První, co vás možná napadne, je obsah tuků. Ano, arašídové máslo obsahuje poměrně dost tuků, ale jedná se o nenasycené tuky. Jeho výsadou je vysoký obsah bílkovin. Samozřejmě při výběru arašídového másla k těmto účelům si nezapomeňte bedlivě přečíst složení. Možná vás ze začátku zarazí chuť, protože se sladkou oříškovou pomazánkou toho mnoho společného nemá.

Sportovci arašídovou pomazánku zařazují do jídelníčku hned na začátek dne, můžete ji přidat například do smoothie, mléčných koktejlů, snídaňových cereálií, ale i salátů, a to jak sladkých, tak slaných. A jaké výhody přináší konzumace arašídového másla?

Skvělý zdroj bílkovin

Arašídové máslo je jedním z vynikajících zdrojů bílkovin, a proto je tak oblíbené mezi sportovci. Už i jedna lžička může vašemu pokrmu dodat chybějící bílkoviny.

Podpoří růst svalové hmoty

Vysoký podíl bílkovin je klíčový pro růst svalové hmoty, takže pokud chcete své tělo vyrýsovat do plavek, není co řešit. Arašídové máslo přispívá nejen k růstu svalové hmoty, ale také kvalitně svaly posiluje, aby byly větší a zároveň také výkonnější. Všimněte si, že někteří svalovci konzumují arašídové máslo denně, aby si udrželi svoji svalovou hmotu.

Zlepšuje metabolismus

Každodenní konzumace arašídového másla je také pro spěšná pro zlepšení metabolismu těla, protože dokáže zrychlit váš zpomalený metabolismus. A to povede ke spalování více tuků, které budou převedeny na energii.

Odbourává i ty nejzáludnější zásoby tuků

Prostřednictvím lepšího systému metabolismu dokáže tělo automaticky spálit více tuku, aby mohlo produkovat více energii. Proto denní konzumace velkého množství tohoto másla dokáže odstranit tuk i v oblasti svalu, a tak přispět k lepší svalové hmotě a k jeho snadnějšímu vytvarování.

Předchází svalovým křečím

Protein z arašídového másla je také skvělou prevencí svalových křečí. Takže pokud ho konzumujete pravidelně, nemusíte se obávat ani náročnějšího fyzického výkonu. Vyhnete se křečím i bolestem svalů, arašídové máslo, také napomáhá rychle se svalu zotavit po náročném cvičení.

Nadupané živinami

Arašídové máslo je také bohaté na mnoho cenných živin. Nejenže obsahují vysoký počet bílkovin, ale také obsahuje vysoký podíl vitaminů a minerálů. Konkrétněji pak kyselinu listovou, niacin, kyselinu pantotenovou, riboflavin, thiamin, vitamin E, vitamin C, fosfor, selen, měď, železo a zinek. Důležitým faktem také je, že arašídy převážně obsahují pouze nenasycené tuky. A to je dobrá zpráva pro ty, kteří se obávají, že při konzumaci arašídů přiberou na váze.

Zasytí na delší dobu

Vysoká hladina bílkovin má na svědomí pocit plného žaludku. Díky tomu se můžete snadno vyhnout nezdravým svačinkám a zkrotit tak své chutě.

Pravidla pro krásné a pevné nehty

Polévka s krevetami

Polévka s krevetami

11 hlasů
35min 248 kJ 145 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Dušená štika na zázvoru

5 hlasů
50min 602kJ 180 Kč

Ryby nesmí v našem jídelníčku chybět.

Bramborový rendlík

5 hlasů
1h a 10min 554kJ 110 Kč

K přípravě vydatného oběda vám postačí jeden rendlík.