Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny, které tlumí bolesti spojené s artritidou

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

19. 4. 2019 | Zdraví a diety

Zase vám i sebemenší pohyb způsobuje utrpení? Ještě dřív, než pomyslíte na prášek zastavující bolest, zkuste sníst kousek zázvoru, stroužek česneku nebo pálivou papričku. I tyto přírodní prostředky vám totiž mohou pomoci!

Revmatoidní artritida je autoimunitní onemocnění, které se běžně projevuje otokem, palčivou bolestí kloubů i omezeným pohybem. Že to znáte až moc dobře, protože každou chvíli utíkáte k lékaři pro recept na nesteroidní protizánětlivé pilulky? Pak byste měli vědět, že existují jisté potraviny, po jejichž konzumaci se vám také výrazně uleví. Navíc bez rizika nežádoucích vedlejších účinků! Co si tedy připsat na nákupní seznam?

Zázvor jako první pomoc

Podle lidových léčitelů je zázvor jedním z nejúčinnějších přírodních medikamentů. Ani moderní věda proti tomu nic nenamítá, neboť mnoho studií prokázalo, že spolehlivě působí proti chřipce, nachlazení a zažívacím obtížím. Připisuje se mu také schopnost detoxikace organismu a regulace krevního tlaku. Tím to ale nekončí! Američtí odborníci se domnívají, že zázrak štiplavé chuti obsahuje účinné sloučeniny, jež zabraňují produkci hormonů vyvolávajících bolest. Přidejte ho tedy do jídla, nebo si z něj připravte čaj, rázem bude líp!

Pálivé papričky? Hodně ostrá léčba

Chilli papričky bývají často spojované s hubnutím, jelikož zvyšují teplotu těla, podporují krevní oběh a urychlují metabolismus. Za tyto schopnosti bychom mohli poděkovat přírodnímu alkaloidu kapsaicinu, který má v popisu práce i útlum veškerých zánětů a bolístek. Tato „ďábelská potravina“ tedy představuje řešení vašeho problému! Málokdo zřejmě tuší, že kapsaicin rovněž umí zlepšit náladu, neboť přímo souvisí s „výrobou“ šťastných hormonů neboli endorfinů.

Česnek, zachránce situace

Česnek kuchyňský patří k nejstarším a nejrozšířenějším kulturním rostlinám původem z Orientu. Univerzální kořenící přísada obsahuje silici, cukry, vitaminy B a C. Dále síru, antioxidanty a další látky, jež jsou pověstné příznivým vlivem na srdeční sval a mozkovou tkáň. Aromatický poklad je ale účinný i v boji s četnými zdravotními komplikacemi, včetně revmatoidní artritidy. To jste věděli? Máte dokonce hned dvě možnosti, jak jeho sílu naplno využít. První z nich je konzumace syrového česneku, druhá je olej z něj vytvořený. Ten získáte tak, že pár stroužků tak na dva týdny naložíte do olivového oleje, čímž získáte léčivé „mazadlo“.

Sporty, při kterých se zbavíte přebytečných kil

Hovězí závitek se zelím

Hovězí závitek se zelím

10 hlasů
1h a 35min 609 kJ 210 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí stehna s rýži

31 hlasů
1h a 30min 708kJ 95 Kč

Dobrý recept z kuřecích stehen se snadnou přípravou.

Hovězí s hrachovými lusky

16 hlasů
30min 559kJ 380 Kč

Minutka z hovězího masa s hráškem.