Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pravda o šťávě z celeru a proč ji každý pije

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

18.06.2019 | Zdraví a diety

Celerová šťáva představuje novodobé šílenství a dietu, která již měsíce zasahuje sociální média. Co na ní všichni vidí a kdy je nejlepší ji pít?

Šťáva z celeru? O tomto zázračném nápoji se říká, že může vyléčit akné, podpořit hubnutí či změnit pH těla. Je to opravdu tak? Vlnu popularity tenhle druh kořenové zeleniny zaznamenal již v roce 2017, a to souběžně s jistým publikovaným výzkumem, který se zabýval jeho přínosy pro zdraví. Ti, kteří celeru přišli na chuť, souběžně s tím udávali, že jim uvedená šťáva změnila život.

Vůně nesedí každému, ale ty účinky!

Odstranění ekzému, snížení příznaků roztroušené sklerózy, či dokonce zotavení se z rakoviny? Možné je prý všechno. Akorát je potřeba ctít, že tento nápoj obsahuje vitaminy rozpustné v tucích, takže je vhodné konzumovat jej právě s nějakým zdrojem tuku. Tak maximálně využijete kupříkladu „káčko“.

Mezi další vitaminy a minerály nalezené v celeru patří vitaminy C a A, draslík a folát. Tyto mikroživiny slouží mnoha funkcím, od pomoci při opravě tkání až po posílení imunitního systému či zlepšení vidění.

Něco jako životabudič

Kromě toho flavonoidní sloučeniny dostupné v této zelenině podporují antioxidační aktivitu v tělních buňkách. Antioxidanty pomáhají bránit tělo před procesem stárnutí, snižují zánět a mohou odvrátit řadu chronických onemocnění. Teď už se celer jistě nejeví jako obyčejný!

Osvěžení v parném létě i dietní spojenec

Pro některé lidi šťáva z celeru může představovat chytrou volbu jednoduše proto, že také má hydratační vlastnosti. Celer je vlastně 95 % vody. Pokud se tedy snažíte přijímat dostatek tekutin a hlídáte si pitný režim, považujte šťávu z celeru za vítané zpestření denního režimu. Dobrou zprávou je i nízká pořizovací cena, absence nežádoucích vedlejších účinků a mizivé energetické zatížení. Ve skutečnosti jeden šálek celeru obsahuje jen 16 kalorií, takže lze směle tvrdit, že s tímhle parťákem se zbavíte i nadbytečných kil.

Jaké části celeru využít?

Nápoj se doporučuje pít každý den, a to na lačný žaludek. A jak v tomto případě postupovat? Nejsilnější účinky má směs šťávy z bulvy i natě. S natí si poradí obyčejný mixér, bulva vyžaduje výkonný „smoothie“ mixér nebo odšťavňovač. Nemáte-li jej, můžete ji i nastrouhat a přidat do salátu, nebo sníst s jogurtem a zapít sklenicí vody.

Zdroje vitaminu B, které se vyplatí zařadit do jídelníčku

Játra s jablečným pyré

Játra s jablečným pyré

14 hlasů
50min 554 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vánoční sleďový salát

17 hlasů
20min 1037kJ 87 Kč

Salát na vánoční nebo silvestrovský stůl.

Sleďový salát

6 hlasů
25min 485kJ 50 Kč

Sleďový salát s brusinkami.