Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pravda o šťávě z celeru a proč ji každý pije

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

18.06.2019 | Zdraví a diety

Celerová šťáva představuje novodobé šílenství a dietu, která již měsíce zasahuje sociální média. Co na ní všichni vidí a kdy je nejlepší ji pít?

Šťáva z celeru? O tomto zázračném nápoji se říká, že může vyléčit akné, podpořit hubnutí či změnit pH těla. Je to opravdu tak? Vlnu popularity tenhle druh kořenové zeleniny zaznamenal již v roce 2017, a to souběžně s jistým publikovaným výzkumem, který se zabýval jeho přínosy pro zdraví. Ti, kteří celeru přišli na chuť, souběžně s tím udávali, že jim uvedená šťáva změnila život.

Vůně nesedí každému, ale ty účinky!

Odstranění ekzému, snížení příznaků roztroušené sklerózy, či dokonce zotavení se z rakoviny? Možné je prý všechno. Akorát je potřeba ctít, že tento nápoj obsahuje vitaminy rozpustné v tucích, takže je vhodné konzumovat jej právě s nějakým zdrojem tuku. Tak maximálně využijete kupříkladu „káčko“.

Mezi další vitaminy a minerály nalezené v celeru patří vitaminy C a A, draslík a folát. Tyto mikroživiny slouží mnoha funkcím, od pomoci při opravě tkání až po posílení imunitního systému či zlepšení vidění.

Něco jako životabudič

Kromě toho flavonoidní sloučeniny dostupné v této zelenině podporují antioxidační aktivitu v tělních buňkách. Antioxidanty pomáhají bránit tělo před procesem stárnutí, snižují zánět a mohou odvrátit řadu chronických onemocnění. Teď už se celer jistě nejeví jako obyčejný!

Osvěžení v parném létě i dietní spojenec

Pro některé lidi šťáva z celeru může představovat chytrou volbu jednoduše proto, že také má hydratační vlastnosti. Celer je vlastně 95 % vody. Pokud se tedy snažíte přijímat dostatek tekutin a hlídáte si pitný režim, považujte šťávu z celeru za vítané zpestření denního režimu. Dobrou zprávou je i nízká pořizovací cena, absence nežádoucích vedlejších účinků a mizivé energetické zatížení. Ve skutečnosti jeden šálek celeru obsahuje jen 16 kalorií, takže lze směle tvrdit, že s tímhle parťákem se zbavíte i nadbytečných kil.

Jaké části celeru využít?

Nápoj se doporučuje pít každý den, a to na lačný žaludek. A jak v tomto případě postupovat? Nejsilnější účinky má směs šťávy z bulvy i natě. S natí si poradí obyčejný mixér, bulva vyžaduje výkonný „smoothie“ mixér nebo odšťavňovač. Nemáte-li jej, můžete ji i nastrouhat a přidat do salátu, nebo sníst s jogurtem a zapít sklenicí vody.

Důvody, proč byste si měli dát žvýkačku

Rybí  kari s hráškem

Rybí kari s hráškem

0 hlasů
50min 559 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špagety s rajčaty a paprikou

14 hlasů
50min 874kJ 55 Kč

Kdo má rád těstoviny, neměl by přehlídnout následující...

Kari rýže s cizrnou

3 hlasy
60min 860kJ 90 Kč

Chuť indických jídel je zcela nezaměnitelná a rozhodně st...