Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dejte si mléčné kaše po ránu. Nastartují tělo na celé dopoledne

20.06.2019 | Zdraví a diety

Základem každého dne je vydatná snídaně, která pořádně nastartuje organismus. Zapomeňte však na všechno, co říkají odborníci. I milovníci sladkého si ráno mohou přijít na své. Patříte k nim? Pak si klidně dejte mléčné kaše s ovocem a ořechy. Nebude vám chybět energie!

Ano, je to tak. Zdravá snídaně se nemusí nutně skládat z vajíček bohatých na proteiny, nebo celozrnného chleba se sýrem cottage. I sladká snídaně se dá poskládat tak, aby obsahovala všechny potřebné živiny a nastartovala tělo na celý den. Vyberte vhodnou celozrnnou obilovinu, uvařte ji v mléce, přidejte oříšky a ozdobte ovocem. Sedm dní v týdnu tak můžete snídat různě variace zdravých kašiček. Proč vám za to tělo poděkuje?

Celozrnná obilovina zaručí postupné uvolňování sacharidů

Pokud chcete snídat „nasladko“, ale přece jen se držet zásad zdravé výživy, jako základ pro kaši volte celozrnné varianty obilovin. Doplníte tak potřebnou vlákninu, obsažené sacharidy se budou v těle uvolňovat postupně. Nedojde proto ke kolísání hladiny cukru v krvi, energie vydrží mnohem déle a hlad se objeví až později.

Vhodnými obilovinami mohou být ovesné vločky, špaldové vločky, jáhly, špaldová krupice, pohanka, velmi zdravý amarant nebo dokonce superpotravina quinoa. Velmi chutná je kaše z mléčné rýže, která je přímo dělaná pro přípravu kaší.

Většinu obilovin stačí přes noc namočit v mléce a ráno bude připravena ke konzumaci. Mnohem lepší, bez nutnosti namáčení, je vaření v mléce. Některé obiloviny stačí přivést k varu a poté nechat dojít pod pokličkou. Například quinou nebo amarant je nutné několik minut vařit. I s mlékem je možné experimentovat. Střídat můžete klasické kravské, mandlové, kokosové či sójové. Základ je tedy na světě. A co dál?

Ovoce doplní vitaminy

Hotovou kaši ozdobte ovocem dle chuti. Pro tělo jsou nejlepší sezonní plody, ale lze využít i ty sušené plody, které v sobě mají spoustu vitaminů a minerálů. Vhodné jsou třeba rozinky, meruňky, švestky nebo třešně. Banán každou kaši skvěle osladí a v kombinaci s jahodami povýší na novou úroveň. Právě teď v létě můžete experimentovat s meruňkami, broskvemi a borůvkami. A nezapomeňte i na exotické ovoce – mango, ananas, kiwi a další. Vše záleží na vašich chutích a fantazii.

Ořechy jako zdroj tuku a potrava pro mozek

Jako třešničku na dortu přidejte do kašičky ořechy. Z nejznámějších lze použít vlašské ořechy, kešu, mandle nebo lískové oříšky. Chuť celého svého veledíla doplňte vanilkou, skořicí, kakaem či kokosem. Pokud by vám to stále bylo málo, lze do kaše přidat ještě trochu bílkovin ve formě přírodního proteinu, například sójového. Dobrou chuť.

Bylinky na poruchové trávení, které slouží jako první pomoc

Rizoto s mušlemi a mořskými plody

Rizoto s mušlemi a mořskými plody

26 hlasů
40min 539 kJ 380 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečené královské krevety

11 hlasů
45min 579kJ 250 Kč

Připravte si chutnou specialitu z krevet.

Jelení maso s jablky

10 hlasů
1h a 45min 473kJ 290 Kč

Plátky jelení kýty dušené s jablky.