Prostreno.cz

Správný detox vypálí jedy z vašeho těla

Detox nám má pomoci zbavit tělo jedů, zhubnout a zvýšit svůj celkový dobrý pocit. Jak na správný detox, vám prozradíme.

Příliš jste jedli, pili nebo slavili? Jste unavení, vaše zažívání moc nefunguje a pleť také nemáte úplně čistou? Pak je čas načerpat detoxem extra porci energie! Při detoxu jde o kombinaci zdravé stravy a relaxace, aby se tělo mohlo zbavit jedovatých a škodlivých látek. Za normálních okolností s vyplavováním jedů pomáhají různé orgány – játra, ledviny, střevo a kůže. Příznivci detoxu se ale domnívají, že je potřeba tělu se zbavováním jedů pomoci. A vědecky to sice není podloženo, ale detox také může pozitivně ovlivnit vaši dobrou náladu a celkový pocit.

Jak správně detoxikovat tělo 

Při detoxu se na nějaký čas kompletně vzdáváte potravin, které vaše tělo překyselují, jako například maso, sýry, bílá mouka, sladkosti, alkohol, káva, ale i zelený čaj. Místo toho se ve vašem jídelníčku objeví zdravé potraviny, které odkyselení organismu podporují. K tomu patří například ovoce a zelenina, klidně ve formě smoothie, brambory, ořechy a müsli. Základem při detoxu je velké množství tekutin – vody nebo bylinkového čaje. Na trhu najdete ale i speciální detoxikační produkty. V ideálním případě detoxikační kúra trvá mezi sedmi a 14 dny, ale možné je klidně si dopřát detoxikační víkend.

Tipy na perfektní den s detoxem

Citronová voda po probuzení

Citronová voda je dobrá vždycky – obzvlášť ale jako vlažný nápoj krátce po probuzení. Vitaminy, minerály a výživné látky citronu nastartují váš mozek a posílí imunitní systém.

Pravidelný pohyb

Díky pravidelnému pohybu a sportu podporujete látkovou výměnu. Vylučování potu přispívá k vylučování jedů kůží. Tedy aktivní tělesná činnost má až enormní detoxikační účinek a je mnohem účinnější než pocení v sauně. 

Brokolice jako silná zbraň

Brokolice obsahuje velké množství antioxidantů, enzymů a živin, které podporují trávicí systém. Díky tomu zvyšuje konzumace této zeleniny tvorbu substance I3C, které dokáže účinně bojovat proti rakovině, a tak riziko nádorových onemocnění snižuje.

Kartáčem jednou dokola

Čtvrtina všech jedovatých látek, které tělo zatěžují, každý den vyplaví náš největší orgán – kůže. A pokud si kůži budete masírovat, tento účinek jenom podpoříte. Protože čím lépe pracuje náš lymfatický systém, tím rychleji se tělo zbavuje jedů.

Celkem 1 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat