Prostreno.cz

Mrazák si s některými potravinami nerozumí

Lidé se dnes snaží ušetřit čas tím, že nakupují velké množství potravin do zásoby a následně je uskladňují v mrazáku. Některé potraviny by s ním ale vůbec neměly přijít do styku. Které to jsou?

Vejce

Vajíčka se mrazit opravdu nedají. Jejich žloutek se v mrazu promění v gumovou hmotu a ve skořápkách by popraskala dříve, než by stihla zmrznout.

Brambory

Syrové brambory taktéž nejsou vhodné k mražení. Jediné, čeho byste jejich zmrazením docílili, by byla odpudivá hmota nejisté chuti. Výrobky z vařených brambor, jako jsou noky, knedlíky nebo bramborová kaše, však můžete mrazit bez obav.

Mléčné výrobky

Jogurty a měkké sýry by do mrazáku vůbec neměly přijít. Mléčné výrobky po rozmrazení změní svoji strukturu a stanou se nepozřetelnými. Jejich jednotlivé složky se od sebe oddělí a spojit je opět dohromady se vám již nepodaří. To samé platí i pro dochucovací omáčky, například hořčici, majonézu nebo podobné výrobky.

Rozmrazené maso

Při rozmrazování masa dochází k rozmnožování bakterií, které lze částečně zničit pouze jejich vařením. Pokud však maso jednou rozmrazíte a následně ho vrátíte zpět do mrazáku, riskujete nejen zažívací potíže, až ho budete chtít znovu použít, ale také kontaminaci ostatních potravin, které se v jeho blízkosti nacházejí.

Ovoce a zelenina

Většinu druhů ovoce a zeleniny lze bez obav v mrazáku uchovat. Rozhodně do něj ale nedávejte ty druhy, které obsahují velký podíl vody, například okurku, meloun atp. Ztratí svoji chuť i konzistenci.

Plechovky

Nikdy nemrazte potraviny uzavřené v plechovkách. Kromě toho, že je zde riziko roztržení obalu, bývají plechovky skladovány v nepříliš dobrých hygienických podmínkách a jsou plné bakterií. Obsah plechovek vždy raději přelijte do plastových a vzduchotěsných krabiček a teprve potom uskladněte.

Káva

Káva samozřejmě mrazit lze, ale pouze v hliníkových originálních obalech. Pokud byste sáček s kávou před vložením do mrazáku otevřeli, káva během pár dní ztratí veškeré aroma.

Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat