Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Návody na přípravu rýže

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

26.03.2020 | Krok za krokem

Stává se vám někdy, že rýži připálíte? V tom případě se určitě bude hodit fígl, jak situaci snadno zachránit. Možná vás nadchnou i triky ohledně netradičních barev, nebo nápady na bylinkové zlepšováky!

Původ rýže bychom vystopovali v tropických oblastech Afriky, Asie a Austrálie, odkud se postupem času rozšířila do celého světa. Dnes pokrývá zhruba 20 % procent kalorické spotřeby lidské populace, a je opravdu minimum domácností, ve kterých by nebyla součástí základních surovin. A co vy, preferujete rýži tmavou, nebo je vám bližší naopak ta bílá? Víte co? Ono je to vlastně jedno, protože tyto zlepšováky jsou multifunkční!

Extra výživná rýže. Jak ji připravit?

Na „kuchtění“ rýže opravdu není nic světoborného, co by nezvládli i naprostí začátečníci. Některé druhy je však třeba před samotnou přípravou namočit podobně jako luštěniny, docílíte tím zkrácení doby vaření. Věděli jste, že když rýži necháte po uvaření dojít pod pokličkou, a poté ji propláchnete studenou vodou, můžete se rozloučit asi s polovinou obsaženého vitaminu B2? Proto ji proplachujte výhradně tou teplou!

Kouzla s barvami pro hezčí dojem

Ano, jíme i očima, proto na vizuální stránce pokrmu záleží úplně stejně jako na chuti. Pro zachování bílé barvy nezapomeňte přidat pár kapek citronové šťávy nebo lžičku octa. Pokud se nebráníte experimentům, můžete podávat i rýži červenou. Tu zajistí přídavek rajské omáčky, kterou vmícháte do vody už při tepelné úpravě. Ostře žlutou si zase vyčarujete pomocí kari koření.

Rýže s bylinkami, proč vlastně ne

Příchuť i aroma této obilniny se dá vylepšit mnoha způsoby – a právě bylinky jsou skvělou volbou. Vyzkoušejte třeba sušený měsíček lékařský, nasekanou pažitku, mátu, kopr nebo tymián. Voňavé ingredience se dají přihodit do hrnce při samotném vaření, nebo vmíchat spolu s máslem až těsně před podáváním. Záleží čistě na vás…

Připálená rýže? Žádná katastrofa

Nevíte, co si počít s připálenou rýží, která chutná všelijak, ovšem vyhodit ji úplně nechcete? Inspirujte se letitými zkušenostmi našich babiček. Ty na takové nadělení pokládaly krajíc chleba, čímž spálená chuť jako zázrakem zmizela.

Co se zbytky? Spotřebovat se dá všechno

Zbytků rýže se určitě nezbavujte, i když se většinou nejedná o žádné velké množství. Tak co s nimi, když to na další a nové jídlo „nedá“? V lednici vám den či dva klidně vydrží, takže je můžete příště povařit třeba v polévce. Žádné zrnko nemusí přijít vniveč!

Bleskové dezerty do dvaceti minut

Losos s citrónovou marinádou

Losos s citrónovou marinádou

9 hlasů
45min 738 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špejle s marinovanými kuřecími játry

14 hlasů
35min 166kJ 55 Kč

Grilovaná kuřecí játra s jarní cibulkou.

Hovězí polévka se špenátem

2 hlasy
4h a 20min 158kJ 170 Kč

Silný hovězí vývar se špenátem.