Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kondicionér nepatří jen na vlasy. Tyhle triky oceníte v celé domácnosti

Barbora Křížková více informací

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

14. 10. 2019 | Tipy a triky

Kdo by dnes doma neměl kondicionér, ale napadlo vás vydat se s ním napříč celou domácností nebo má své čestné místo pouze v koupelně? Máme pro vás několik rad, jak ho můžete využít i jinak než tradičním způsobem!

Na začátku se podíváme trošku do historie, víte vůbec jak je starý kondicionér? Možná tomu nebudete věřit, ale patří do generace padesátníků. A to švýcarští farmaceuti vůbec neměli v plánu jeho vývoj! Původně jejich snaha mířila k vývoji prostředku na válečné popáleniny. A ejhle, jako vedlejší produkt objevili přípravek, který má změkčující účinek na vlasy a kondicionér spatřil světlo světa. Tak to by bylo něco málo z historie a teď slíbené tipy a triky, tohle určitě musíte vyzkoušet.

Snadno odlíčí odolný make-up

Občas se nám stane, že nám dojde odličovač nebo jsme na cestách a nechali jsme ho doma. Nic se neděje, v lepších hotelech v koupelně bývá i sáček s kondicionérem a ten vám s odlíčením hravě pomůže. A navíc vyjde kolikrát mnohem levněji než drahé speciální přípravky, tak proč to nezkusit?

Zklidní podrážděnou kůži po holení

Nemáte zrovna po ruce tělové mléko, nevadí, rychlá pomoc se skrývá právě v lahvičce s kondicionérem. Pokud vás trápí nepříjemné pálení a svědění po holení, jednoduše ještě ve sprše ošetřete místa slabou vrstvou kondicionéru. A za pár minut máte po starostech.

Vypere hedvábnou halenku

Dělávám starost označení „čistit pouze chemicky“ na hedvábné halence či šátku, ale na čistírnu nemáte zrovna ani pomyšlení. I s tímto problémem vám pomůže obyčejný kondicionér. Napusťte do umyvadla vodu (teplou na bílé a studenou na barevné oblečení) a přidejte lžíci kondicionéru. Halenku nechte pár minut namočenou a několikrát ji jemně v ruce properte. Nakonec ji vymáchejte a dobře pověste. Halenka bude opět jako nová.

Naleští nerez

Trápíte se s nerezovým umyvadlem, bateriemi či dalšími nerezovými plochami? Nezoufejte a skočte si do koupelny pro známou lahvičku. Za použití kondicionéru a suchého hadříku naleští všechny nerezové i chromované plochy, teď už vás nic nezaskočí.

Oživí pokojové květiny

Pokojové květiny jsou oblíbenou dekorací, ale také velmi rád na ně sedá prach. S kondicionérem je můžete velmi snadno oživit a vrátit jim ztracený lesk. Stačí vám k tomu opět měkký hadřík a pár kapek kondicionéru, jednoduše listy otřete a budou opět jako ze žurnálu.

Proč byste si měli u jídla pouštět hudbu?

Krkovička na černém pivu

Krkovička na černém pivu

8 hlasů
1h a 15min 625 kJ 170 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Rýžový nákyp

12 hlasů
40min 466kJ 75 Kč

Nákyp se sušeným ovocem.

Zapečená dýně

10 hlasů
60min 398kJ 80 Kč

Chuť dýně zvýrazněná čerstvým koprem.