Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kokosový olej je vhodný i pro psy. S čím vším jim pomůže?

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

06.12.2018 | Tipy a triky

Používání kokosového oleje je velmi oblíbené u majitelů domácích zvířat, a to díky mnoha překvapivým účinkům, které mohou mít vliv na celkové zdraví domácího mazlíčka. Znáte je všechny?

V moderní kuchyni kokosový olej rozhodně nechybí. Je ale dobrý i pro psy? Veterináři tvrdí, že ano, neboť obsahuje mnoho užitečných tuků. Zatímco kokosový olej má velmi vysoký obsah nasycených tuků, více než 50 % z nich jsou triglyceridy středního řetězce, což je dobrý typ tuku, který může pomoci zvýšit hladinu cholesterolu. S jeho antifungálními, antibakteriálními, protizánětlivými a antioxidačními účinky zkrátka nemůžete šlápnout vedle. Co se stane, pokud ho zařadíte do stravy svého pejska?

Vliv na trávení

Kokosový olej může optimalizovat trávení, zvýšit příjem živin, regulovat pohyby střev, a dokonce eliminovat špatný dech domácího mazlíčka. Nestojí to za pokus?

Posílení imunitního systému

Antibakteriální, antifungální a antivirové účinky v důsledku přítomnosti kyseliny laurové v tomto oleji pomáhají zvýšit imunitu psa a mohou zabránit mnoha gastrointestinálním infekcím.

Oddálení artritidy

Jak pejsek stárne, může začít trpět na zánětlivé stavy, například artritidu. Tyto zdravotní neduhy se však dají oddálit, a to právě konzumací kokosového oleje.

Lesklá srst

Množství zdravých tuků v tomto oleji zlepšuje vzhled a lesk srsti psa a zároveň chrání jeho kůži! To jste věděli?

Jaké množství je tak akorát?

Pokud s podáváním kokosového oleje právě začínáte, měli byste vždy vyzkoušet jen malou dávku, konkrétně ne více než 1/4 čajové lžičky denně – u štěňat a psů malých plemen. V případě, že máte většího psa, se za optimální množství považuje jedna čajová lžička.

Sledujte reakce vašeho psa a ujistěte se, že nemá žádné gastrointestinální problémy. Během několika týdnů nebo měsíců můžete postupně dávku zvyšovat. Jakmile však zjistíte jakékoli negativní vedlejší účinky, přijímané množství opět snižte. (Obecně by psi neměli přijímat více než 1 čajovou lžičku denně na 5 kilo tělesné hmotnosti.)

Nežádoucí účinky kokosového oleje pro psy

Mezi nejčastější nežádoucí účinky patří gastrointestinální potíže či průjem. Tomu lze předcházet pomalým zvyšováním celkového příjmu kokosového oleje.

Jak a proč třídit sklo: Je to snažší, než si myslíte

Kuře s ořechy

Kuře s ořechy

22 hlasů
1h a 30min 987 kJ 135 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí maso pečené se zeleninou

11 hlasů
60min 333kJ 85 Kč

kuřecí kousky se zeleninovou směsí

Grilovaná vepřová panenka

3 hlasy
40min 865kJ 190 Kč

Vepřová panenka s medovou hořčici, rychlé, jednoduché a d...