Prostreno.cz

Efektivní čištění okenních sítí od hmyzu

Ochranné sítě proti hmyzu mají v létě plné „ruce“ práce, a podle toho také vypadají. Na všechny ty nečistoty, nahromaděný prach, nezvané návštěvníky, pyl a další částice nečistot se nedá dívat! Povolejte vysavač a bílý ocet!

Jako jedna z nejzákladnějších letních potřeb jsou okenní sítě bránící vniknutí hmyzu do místnosti naprostou nezbytností. Pomáhají užívat si teplejší dny a noci, aniž bychom se museli bát poštípání a obtěžování. Bohužel, za poměrně krátkou dobu funkčního období na sobě nahromadí prach a nejrůznější nečistoty, jako je mrtvý hmyz, pavučiny a mnoho dalšího. Z tohoto důvodu by se každý měsíc měly čistit. Pokud možno rychle a efektivně.

První krok? Značkování!

Než začnete s čištěním sítí, musíte je (v tom ideálním případě) vyndat z oken. Každou z nich nejprve označte nějakým štítkem, abyste později věděli, do jakého „rámu“ patří. Dalším krokem je nalezení vhodného místa pro práci. Pokud to počasí dovolí, upřednostněte zahradu, příjezdovou cestu, nouzově i balkon. (Je vhodné mít přístup k hadici, jinak budete odkázáni na nošení vody po kbelících.)

Ultra účinný čistič

Pokud sítě nejsou příliš špinavé, zkuste je nejprve zbavit toho nejhoršího pomocí měkkého kartáče nebo mokrého hadříku z mikrovlákna. V případě většího zaneřádění se doporučuje vysavač a nástavec s měkčím štětcem. Síť položte rovně na zem a zkuste příliš netlačit. Vysajte obě strany, dokud neodstraníte uvolněné nečistoty. Poté sítě opláchněte hadicí, opět vezměte měkký kartáč a dočistěte zbylé nánosy účinným čisticím roztokem.

V kbelíku promíchejte 1 šálek bílého octa, ½ lžíce tekutého mýdla a 2 litry vody. Dělejte malé, kruhové pohyby a kartáč často oplachujte. Znovu sítě opláchněte (po obou stranách) a před opětovnou instalací do oken je nechte důkladně proschnout. Chcete-li proces urychlit, otřete je suchým hadříkem z mikrovlákna a dejte na přímé slunce. Jenže co když nemáte možnost sítě z oken sundat?

Vše zůstává na místě

Nechcete-li, aby vaše okenní ochrana připomínala skladiště torz hmyzích těl, každý týden ji otírejte od prachu a nahromaděných nečistot. Vždy však předejděte poškození okna a zabraňte úniku vody na podlahu. Z tohoto důvodu podél okenního parapetu rozložte starý ručník a následně použijte vysavač. Nasajte špínu od shora dolů ke spodní části rámu (opět měkkým kartáčem). Pokud si všimnete špinavých míst, stačí promíchat teplou vodu s jemným mýdlem. Do roztoku namočte hadřík z mikrovlákna a vše jemně vyčistěte a vytřete do sucha.

Zdroj: www.goodhousekeeping.com, www.howtodoit.com

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Pivní polévka se sýrem

(3 hlasů)

Plněné kedlubny

(3 hlasů)

Losos se zeleninovou salsou

(2 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat