Prostreno.cz

Dopřejte si domácí vaječný likér i mimo období Vánoc

O Vánocích chutná samozřejmě vaječný likér nejlépe, ale mimo Vánoce to je stejná lahůdka A takový doma vyrobený je nenahraditelný. S následujícím receptem se vám ho podaří vyrobit velmi snadno.

A tento recept je nejlepší v tom, že jen s několika málo ingrediencemi si ho můžete jednoduše vyrobit sami. Tento chutný drink se výborně hodí i do dortu nebo jablečného koláče. A pokud se vám během roku doma nasbíraly krásné lahvičky, ve kterých můžete likér skladovat, máte vystaráno.

Recept na domácí vaječný likér

5 žloutků

200 g moučkového cukru

1 lžička vanilkového pudinku v prášku

275 ml mléka

250 ml smetany

1 balíček vanilkového cukru

100 g cukru

500 ml vodky nebo rumu

 

Postup:

Nejdříve postupně po troškách přimíchejte metličkou moučkový cukr do žloutků, dokud nevznikne krémová hmota. V další misce smíchejte pudinkový prášek se 125 ml mléka a odstavte.

Zahřejte smetanu, zbytek mléka, vanilkový cukr a bílý cukr a tekutinu nechte dobrých 10 minut povařit. Pak přidejte směs mléka a pudinkového prášku. Za stálého míchání přiveďte k varu.

Nechte tekutinu vychladnout a následně přidejte ke žloutkovému krému. Tekutinu přidávejte pomalu postupně například naběračkou až vznikne homogenní směs. Nakonec dolijte alkoholem dle vašeho výběru. A můžete plnit do lahviček.

Předtím, než budete likér podávat, nechte ho den až dva odležet v lednici, aby se mohlo rozvinout jeho jedinečné aroma.

Celkem 0 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro účast v testování se registrujte nebo přihlaste.

Přihlásit se přes Bety Registrovat