Prostreno.cz

Potraviny, které se rozhodně nevyplácí kupovat on-line

Dnešní doba umožňuje takový luxus, že si můžeme nakoupit potraviny na internetu, načež nám je poslíček přinese až ke dveřím. Proč si ale raději neobjednávat hlávkový salát, ryby, mleté maso a cizokrajné avokádo?

Možnost nakupovat jídlo on-line? Tak tu vítáme všemi deseti. Co si budeme povídat, někdy na návštěvu „klasického“ supermarketu není čas a nálada, jindy se nám dodávka až domů hodí z důvodu nemoci. A internetoví prodejci nabízejí poměrně rychlé doručení, nízké ceny a široký výběr produktů, tak proč toho nevyužít? Jenže každá mince má dvě strany a některé potraviny se na „jedno kliknutí“ kupovat nevyplácí. Týká se to hlavně těchto!

Salát je předurčen ke zkáze

Hlávkový, římský nebo ledový? Druhů salátu existuje více, ovšem všechny mají jedno společné – při nedostatečném chlazení rychle vadnou. Než se k vám poslíček dostane, je docela dost možné, že místo atraktivně vyhlížející zeleniny z balíčku vytáhnete hromádku ochablých listů, která bude dobrá akorát tak na kompost.

Avokádo je velmi křehké

Avokádo je natolik zdravé, že nad jeho vyšší cenou mnohdy přimhouříme oko. Ale choulostivé je také, proto mu přeprava i nešetrné zacházení může značně ublížit. Nemluvě o tom, že toto ovoce byste si měli vybírat osobně i z důvodu požadované zralosti. Někdy ho chce člověk zužitkovat okamžitě, ale jsou i situace, kdy ho nechá doma „dojít“, protože ho potřebuje až za pár dní. Co když vám tedy doručí to nesprávné?

S rybami raději neriskujte

Ryby? Ty jsou kapitola sama pro sebe. Opravdu máte jistotu, že s těmi, za které draze zaplatíte, bývá naloženo podle pravidel? Pokud se ryby neudržují v optimální teplotě, množí se v nich bakterie a choroboplodné zárodky, které nahrávají zdravotním komplikacím. Podobně to funguje i u masa, zvláště toho mletého, neboť i ono je ke kontaminaci hodně náchylné.

Zdroj: www.realsimple.com/grocery-items-you-shouldnt-buy-online-7507689

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat