Prostreno.cz

Komentáře k článku

Carp 12.04.2021

Pane Radku, rozhlédněte se trochu víc. Když něco nevidíte, neznamená to nutně, že to není....

jana kratochvílová 09.04.2021

ne janička kratochvílová

Růženka 09.04.2021

Tak to opravdu nevite nic o přirodě.Kořen pampelišky je jeden z nejléčivějších bylinek.

Radek 08.04.2021

Žádná pampeliška nebo kořen ještě nikdy nikoho neuzdravila kdo to tvrdí je podvodník a lhář !!

JITKA Radek 08.04.2021

dělám každý rok a manžel jakmile cítí bolení v krku vezme kolikrát za den 2 lžičky a pomáhá mu to

Leoš 08.04.2021

Pro paní Hanku a pana Josefa: jako dědek bylinkář pampeliškový sirup (pochopitelně i jiné) miluji, stejně jako všichni moji známí. A berte to tak, že spousta lidi si plete med se sirupem. Hezký den

Karel 08.04.2021

Každý rok z jara dělám z listů pampeliškový salát. Je to pochoutka. Cítím se v té době výborně. Listy pampelišky, vajíčko, cibule, sůl, pepř, ocet, brambor a celé to přelít rozpuštěným špekem vše podle chuti.

Hanka Karel 08.04.2021

Už holky rostou, udělal jste mi chuť! Takže vím, co zítra k obědu. :-)

Ladislav zatloukal 08.04.2021

Před 20 roky jsem dělal Pam. Med.

Siraellen 08.04.2021

mám jej moc ráda

Hanka 07.04.2021

Tuto žlutou sladkou hmotu jsem taky kdysi vyráběla. Je pořád v oblibě, ale proč? Vždyť je to jen převařený cukr vonící po pampelišce. Se zdravím to nemá moc společného. Nutno si uvědomit, jak dlouho se cukr přepaluje, než získá konzistenci medu, a za tu dobu je podstatná většina účinných látek z pampelišky pryč. Navíc všechny skutečně prokázané léčivé účinky pampelišky záplava cukru zlikviduje. A nakonec - Maria Treben z pampelišky vařila sirup, ne med a to je hodně velký rozdíl.

Eva Hanka 07.04.2021

Pani Hanko prosím můžu se zeptat na recept na pampeliskovy sirup? Taky bylinkarim a pampeliskovy med mi pripada jako " cukr cukr a homeopaticka davka pampelisky...a pak zase cukr"... Ten sirup děláte podobně jako jitrocelovy? A máte vyzkoušeno na co účinkuje nejlépe? Dekuji. Eva

Hanka Hanka 08.04.2021

Paní Evo, odpovídám takto, protože se mi neobjevuje šipka na odpověď pro vás :-). Pampeliškové květy, natrhané listy a nasekané umyté kořeny v poměru 2:2:1 nastrkat do sklenice nebo keramického hrnce. Dávám toho skoro "co se vejde", ale jenom nasypat a nestlačovat. Zalít vlažnou až studenou převařenou vodou tak, aby bylo tak akorát ponořené, a nechat vyluhovat 1 den, max. 1,5 dne (podle toho, kdy to naložíte). Výluh se zcedí a pak dvakrát filtruje. V nerezovém hrnci přivedete k varu a pak se přidá 70% cukru (tj. na 1 l výluhu 70 dkg cukru). Rozmíchat, přivést k varu a jen nechat slabě zašumět. Přidávám kys. citronovou - na 1 l výluhu 3 gramy. Stáčí se hned zahorka a když jsou láhve dobře uzavřené, vydrží do další sklizně. Cukr funguje jako konzervant a vaří se minimálně, tzn. cukr nekaramelizuje a neničí se "pampeliška".

Josef 07.04.2021

Kdysi ten pampeliškový med udělala manželka , před asi pěti léty dcera. a když příjdu do sklepa, pořád tam bez užitku leží.Nevím proč, ale nikomu nechutná,ani v čaji.Počkám, možná za 20 let bude chutnat.

Hanka Josef 07.04.2021

Josefe, to je přímo balzám na uši. Jako bába bylinkářka dostávám z "pampeliškového medu" osypky jen když to slyším. Máte u mě lahvinku opravdového pampeliškového sirupu, připraveného nejen z květů.

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro účast v testování se registrujte nebo přihlaste.

Přihlásit se přes Bety Registrovat