Prostreno.cz

Tři ingredience, díky kterým podpoříte hydrataci a lesk vlasů

Hedvábné vlasy jsou snem každé ženy. Dobrou zprávou je, že pokud je nevlastníte, není nic ztraceno. I pro vás se najde řešení! Ušetřete za drahé vlasové přípravky a připravte si domácí rozjasňující masku pouze ze tří surovin!

Letní sezona se blíží, což znamená náročnou péči o vlasy. Během tohoto ročního období se člověk víc potí, což vede k různým problémům s pokožkou a vlasy. Kromě toho existují různé další vnější faktory, jež přispívají k tomu, že kštice je nudná a bez života. Řeč je například o znečištění, prachu, chemikáliích ve vzduchu, chemickém složení šamponů a kondicionérů či špatné stravě. Co se s tím dá dělat?

Dostupná a rychle připravená maska

Pokud trpíte problémem suchých, drsných a neživých vlasů, pak je pro vás nanejvýš důležité, abyste se o svoji kštici víc starali. Šetrně! Víte, že existuje maska na vlasy, která je učiní krásnější? A navíc je složená ze tří běžných ingrediencí, konkrétně banánu, medu a jogurtu.

Všechny tyto tři uvedené přísady jsou plné živin, jež jsou nezbytné pro udržení zdravých a silných vlasů. Když se spojí dohromady, jedná se o výživný koktejl hydratace a krásy. Tato maska totiž pomáhá při navrácení ztracené vlhkosti vlasů a činí je živými a hebkými. Uvítají ji přitom hlavně ti, kdo mají matné prameny bez života. Med působí jako vynikající zvlhčující prostředek, který navíc vyniká antibakteriální povahou. Hodit se bude i majitelkám kudrnatých a neposlušných vlasů, na které má „páky“. Berte ho za skvělého krotitele!

Přípravky pro uhlazení vlasů již nejsou potřeba

Co se týče jogurtu a banánu, tak tyto dvě složky mají potenciál oživit ztracený lesk. Tím to ale jenom začíná. Jogurt obsahuje vápníku a jeho vysoký obsah vitaminu D uvítají vlasy suché. Banán zase poskytne dobré antioxidanty, draslík v něm obsažený navíc pomáhá při uhlazování vlasů a dodává lesk v jejich horní vrstvě. Konec řečí, zde je maska, která vás promění k nepoznání.

Potřebujete 1 banán, 2 lžičky medu a 2–3 lžíce jogurtu (v závislosti na délce vlasů). Do misky dejte nakrájený banán a rozmačkejte jej vidličkou. Poté přidejte med spolu s jogurtem. Smíchejte všechny ingredience, dokud se nevytvoří hladká pasta. (Pochopitelně si můžete pomoci i mixérem.) Nyní aplikujte masku na vlasy – nanášejte ji po celé délce shora dolů. Nechte minimálně 20 až 30 minut působit a poté opláchněte jemným šamponem. Opakujte jednou až dvakrát týdně minimálně do zlepšení stavu.

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Velké jablkové palačinky

(15 hlasů)

Valentýnska snídaně

(18 hlasů)

Omeleta plněná špenátem

(34 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat