Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jste zavodnění? Zaměřte se na vitamin B6 a víc pijte

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

11.07.2019 | Zdraví a diety

Kuřecí maso, tuňák, slunečnicová semínka a fenykl. Co mají tyto potraviny společného? Všechny pomáhají odstranit přebytečnou vodu z organismu, díky čemuž konečně zmizí i otoky a pocit nafouklého břicha!

Už se nějaký ten pátek snažíte zhubnout, ale žádný výsledek se nedostavil? Jednou z možných příčin je, že vaše tělo špatně hospodaří s tekutinami. Tento stav, známý pod pojmem retence, se typicky projevuje ukládáním vody v tkáních, dutinách a oběhovém systému. Postiženého pak kromě neschopnosti zredukovat svoji váhu trápí i otoky horních a dolních končetin, nadmuté břicho či zvýšená míra pocení. Jak vrátit všechno zase do normálu a tím zlepšit vyhlídky na úspěšnou dietu?

Nebuďte dehydrovaní, ale pijte, co hrdlo ráčí

Zbytečně žíznit, když se cítíte nafouklí? To je chyba, které se snažte vyvarovat. Vláhu vaše tělo potřebuje v každém případě. A čím více si jí dopřejete, tím rychleji váš problém může zmizet! Magnetické vlastnosti molekul přijatých tekutin na sebe navážou molekuly vody, která ve vás „uvízla“, přičemž přirozené vylučování celé dílo dokoná. Tedy alespoň takhle to vysvětlují odborníci s tím, že chcete-li se opět cítit pohodlně, neměli byste zůstávat na suchu. S tím vlastně souvisí i následující řádky.

Fenyklový čaj jako přítel v nouzi

Na základě mnoha studií se prokázalo, že éterické oleje ve fenyklu usnadňují pohyb potravy ve střevech, proto je konzumace tohoto „spasitele“ formou bylinného čaje výborným domácím prostředkem proti nadýmání. Dlužno dodat, že tento blahodárný nápoj je také schopen rázně uklidnit pocuchané nervy a zredukovat hladinu škodlivého cholesterolu. Ovšem to pořád není všechno! Díky poměrně vysokému podílu sloučeniny zvané anetol, která funguje jako báječné diuretikum, bojuje i proti zavodňování.

Zaměřte se na vitamin B6. Nejlépe ihned

Američtí lékaři prostřednictvím svého rozsáhlého výzkumu odhalili, že nedostatek vitaminu B6 se zavodňováním úzce souvisí. Odborníci zkoumali ženy, které trpěly otoky následkem premenstruačnímu syndromu. Jakmile monitorovaným „pacientkám“ naordinovali zvýšený příjem jmenované látky, jejich stav se okamžitě zlepšil. V jakých zdrojích tuto léčivou živinu hledat? Obraťte svou pozornost k sušenému ovoci, kuřecímu a hovězímu masu, tuňákovi a slunečnicovým semínkům.

Brambory zlepšují paměť i schopnost učení

Okoun na mandlích

Okoun na mandlích

8 hlasů
45min 628 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kynuté knedlíky s malinovou omáčkou

11 hlasů
1h a 40min 857kJ 90 Kč

Při přípravě tohoto receptu knedlíky neplníte, ušetřít...

Penne s čerstvými fíky

26 hlasů
50min 680kJ 120 Kč

Těstoviny s parmazánem a fíky.