Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zabojujte proti rýmě. Tyhle přírodní prostředky fungují na jedničku

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

19.07.2019 | Zdraví a diety

Nemůžete dýchat, což vám pořádně stěžuje existenci? Nejvyšší čas udělat si šalvějový čaj, vetřít do chodidel cibulovou šťávu nebo si do nosu umístit lístek bazalky. Tyhle zlepšováky nad rýmou jednoznačně zvítězí!

Lékařská definice rýmy zní jasně. Jedná se o zánětlivé onemocnění, které se projevuje zduřením sliznic, čímž se průchodnost dýchacích cest značně omezí. Také teď smrkáte ostošest a spotřeba papírových kapesníků vás samotné překvapuje? Vzhledem k aktuálnímu ročnímu období je důvodem k nákupu tohoto „hygienického vybavení“ zřejmě útok alergenů, kterých je všude požehnaně. Co s tím? Předražené kapky z lékárny nejsou jediným řešením téhle patálie. Vyzkoušet můžete i osvědčené lidové medikamenty!

Šalvěj. Multifunkční pomocník

Pro mnoho lidí je šalvěj obyčejnou přísadou, která se díky nahořklé a lehce trpké chuti dokonale hodí k vepřovému a telecímu masu, popřípadě do omáčky. Patříte mezi ně i vy? Nenechte se zmást, protože tato mocná bylinka vykazuje antioxidační a antimikrobiální účinky, přičemž zabírá na bolesti krku a břicha. Uplatní se také při problémovém trávení, zatímco posiluje imunitní systém a kosti. Když budete inhalovat vůni linoucí se z šalvějového čaje, taky se to nemine účinkem!

Cibule. Ta přijde k duhu vždycky

Cibule je v české i světové gastronomii zkrátka nezastupitelná, protože tvoří základ mnoha jídel. Ovšem i při léčbě celé řady neduhů se dokáže pěkně „blýsknout“! Její šťávu si v případě otravné rýmy vtíraly do chodidel už naše babičky, takže jde o generacemi prověřený fígl. Pro maximální efekt zhluboka nasajte i aroma tohoto pokladu, popřípadě si na jeho kousku rovnou smlsněte.

Bazalka jako rychlá spása

Pěstujete si doma bazalku? Výborně, to se vám teď náramně hodí. Oblíbená kuchyňská ingredience obsahuje celou řadu antioxidantů i prospěšných živin, čímž bojuje proti zánětům. Rostlina, jež byla v minulosti doslova uctívána především Římany, rovněž podporuje funkce ledvin, uklidňuje vyšponované nervy a navozuje dobrou náladu. Už jste někdy slyšeli o tom, že když lístky bazalky „umístíte“ na pár minut do nosních dírek, vaše dýchací cesty to pěkně „protáhne“? (Samozřejmě, že jen tak hluboko, aby šel tenhle zlepšovák pohodlně vytáhnout).

Zdravé potraviny, na které často zapomínáme

Cuketová polévka

Cuketová polévka

16 hlasů
45min 256 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí se sýrovou omáčkou

6 hlasů
1h a 30min 791kJ 280 Kč

Hovězí maso s omáčkou z nivy.

Sýrová polévka s mletým masem

18 hlasů
1h a 5min 267kJ 130 Kč

Recept na snadnou a velmi dobrou polévku.