Prostreno.cz

Kmín je přírodním léčitelem správného trávení

Tíží vás problémové zažívání, slabá obranyschopnost nebo kila navíc? Navyšte spotřebu kmínu! Ten urychluje hubnutí a udrží bacily daleko od vašeho těla, zatímco utlumí žaludeční křeče.

Četné historické prameny potvrzují, že kmín jakožto ochucovadlo pokrmů lidé hojně využívali již v mladší době kamenné. Pro starověké egyptské civilizace byl zase konzervační látkou při mumifikacích faraonů. Koření, které je hodně populární v asijské, středomořské i mexické gastronomii dodává nenahraditelnou chuť pečivu, ovšem nepostradatelné je i při přípravě brambor, masa, polévek, salátů a kyselého zelí. Naprosto samostatnou kapitolou jsou pak jeho zdravotní přínosy. Zapůsobí tyhle benefity i na vás?

Konec potíží s trávením

Pokud vás čas od času potrápí trable se zažíváním, o důvod víc, proč kmínem vůbec nešetřit. Ajurvédská medicína praví, že podstatně zlepšuje funkce gastrointestinálního traktu, zatímco si hravě poradí s pocitem plného břicha, nadýmáním i křečemi v oblasti žaludku. Nelze mu odepřít ani to, že zabraňuje akumulaci toxinů a odpadních produktů ve střevech, takže se podílí na detoxikaci organismu.

Snadnější hubnutí? Ano, to také

Výše zmíněná ingredience může být nápomocná také při shazování nadbytečných kil. Prokázala to jistá americká studie, jejíž závěry sdělují, že ženy, které si tuto aromatickou přísadu denně přidávají do jogurtu, vykazují nižší index tělesné hmotnosti. Také prý mají lepší hodnoty škodlivého cholesterolu a menší obvod pasu. Zní to jako dietní plán?

Stabilizace hladiny cukru v krvi

Biologicky aktivní složky obsažené v kmínu podle odborníků přispívají k regulaci hladiny cukru v krvi. Ovšem pozor, právě kvůli tomu se konzumace tohoto koření rozhodně nedoporučuje v kombinaci s léky, které také mají v popisu práce krevní cukr normalizovat. Přineslo by to více škody než užitku!

Silnější imunita, která teď bude třeba

Chytnete doslova každý bacil, který kolem vás proletí? Měli byste vědět, že díky svému antioxidačnímu působení i neskromnému obsahu vitaminu C pomáhá jmenovaná potravina imunitnímu systému účinněji chránit tělo před napadením bakteriemi, viry, houbami a parazity. Mít obranyschopnost ve formě je tajemstvím méně častých onemocnění, běžných viróz, alergií i nachlazení.

Celkem 1 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat