Prostreno.cz

Zázrak v kostce jménem droždí

Kvasnice jsou takový malý zázrak. Nejenže pomáhají dovést naši kuchyni k dokonalosti, ale obsahuje také extrémní množství blahodárných látek, které podporují naše zdraví a krásný vzhled. Přestože vám droždí nevoní, měli byste se čas od času překonat a svěřit se mu do péče.

V čem tkví ten zázrak?

Droždí je bohaté na vitaminy a minerální látky, je ale také velkým zdrojem bílkovin, které jsou pro naše zdraví velice důležité. Z vitaminů stojí za zmínku především ty ze skupiny B. Tyto vitaminy se totiž starají o správnou nervovou funkci, a také mají velký vliv na to, jak zdravě vypadá naše pleť. Ovlivňují trávicí systém a srdeční soustavu. Droždí nám také umí pomoci při redukci naší váhy. Díky vysokému obsahu chromu totiž udržuje správnou hladinu glukózy v krvi, čímž snižuje pocit hladu a chuť na sladké.

Na únavu i deprese

Trpíte-li chronickou únavou, lékař nezřídka doporučí doplnění vitaminu B. Ty totiž umějí ovlivňovat i správné, postupné uvolňování energie. Vzhledem k tomu, že droždí je tohoto vitaminu plné, nabízí se jeho častá konzumace jako řešení potíží s únavou.

Kvasnice mají na základě lékařských zjištění také vliv na potíže s depresemi. Vzhledem k obsaženým vitaminům a minerálům napomáhají k dosažení správné funkce nervové soustavy, která má špatnou náladu a deprese na svědomí.

Pro krásné vlasy a pleť

Ideální je, pokud se droždí konzumuje tak, jak ho koupíte. To ale nezvládne každý, proto je vhodnější vyrobit z něj například pomazánku.

Droždí ale nemusíte jen jíst, abyste mohli využít jeho zázračných schopností. Chcete-li krásnější pleť nebo vlasy, není nic jednoduššího, než se z něj vyrobit zábal či pleťovou masku.

Jednoduchá péče

V jedné lžíci teplého mléka rozpustíme jednu čajovou lžičku medu a přidáme 20 g čerstvého droždí. Směs poté necháme na teplém místě 15 až 20 minut odpočívat.

Masku aplikujte do čistých a vlhkých vlasů po celé jejich délce. Poté vlasy zabalte do igelitového sáčku a teplého ručníku.

Stejnou masku můžete použít i na obličej. Jednoduše ji naneste a nechte deset minu působit. Poté opláchněte vlažnou vodou.


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Brokolicová omeleta

(23 hlasů)

Valentýnské tousty

(20 hlasů)

Kuskus se sušeným mangem

(17 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat