Prostreno.cz

S regenerací organismu po prodělání covid-19 pomohou bylinky

Poslední rok je ve znamení rozšíření covid-19 po celém světě. Jestliže sledujeme zásah a průběh této nemoci, vidíme, že pro prevenci je nejdůležitější kvalitní imunita. Víme, že na jejím vzniku se podílí životospráva i celkový životní styl. Můžeme pro její lepší stabilitu ale udělat i něco navíc?

Byliny byly odedávna tím, co lidem pomáhalo s prevencí i léčbou. Jaké jsou účinky bylin na organismus víme – očista, doplnění účinných látek proti nejrůznějším problémům a také dodání vitamínů a stopových prvků. Jaké konkrétní vybrat pro správnou rekonvalescenci?

Nejoblíbenější jsou byliny v podobě lihových tinktur, protože líh z nich vytáhne nejvíce účinných látek. „Takovou špičkou bylinné léčby je využití gemmoterapeutik – výtažků ze zárodečných částí rostlin (pupenů, klíčků). Do těchto částí rostlina ukládá nejvíce účinných látek, jako jsou hormony, enzymy, stopové prvky, růstové hormony, které potom přecházejí do produktu – gemmoterapeutika,“ vysvětluje nejznámější česká bylinkářka Jarmila Podhorná. Proto podle ní tyto prostředky mají široké spektrum účinků a působí hned v několika rovinách – zvyšují obranyschopnost organismu, zlepšují funkci centrální nervové soustavy a mají omlazující účinky. Jsou to tedy prostředky, které mohou pomoci nejen v prevenci onemocnění, i virových, ale také při doléčování.

Bylinky jako ochrana orgánů

Jestliže vycházíme z toho, že nejčastější problémy spojené s koronavirem jsou horečka, suchý kašel a dušnost, únava, bolest svalů i hlavy, ztráta čichu a chuti, musíme se bylinnou léčbou zaměřit na postižené orgány.

Na které bylinné prostředky na regeneraci částí organismu se musíme zaměřit? „Dýchací cesty podpoříme tinkturou ze žampionu, která je takovým přírodním antibiotikem na horní cesty dýchací. Dále využijeme gemmoterapeutikum z divizny, habru a modřínu, které mají také regenerační působení. Vynikající působení má též gemmoterapeutikum z lísky, která je vhodná na regeneraci jater, ale hlavně plic, které jsou téměř vždy zasaženy a působí též na zlepšení psychické lability,“ upozorňuje Podhorná.

Po prodělaném covidu vždy lidé hlásí velkou únavu.  Zde se musíme zaměřit na regeneraci jater a podporu svalové činnosti. Při podpoře jater se vždy zaměříme na likvidaci virových a bakteriálních zátěží na játrech. Účinné je v tomto případě gemmoterapeutikum z topolu. Na regeneraci a podporu funkce jater využijeme gemmoterapeutika z pupenů jalovce, rozmarýnu či klíčků ostropestřce.

Dalším takovým zdravotním problémem po prodělaném covidu je oslabení nervového systému. Zde můžeme využít hned několik gemmoterapeutik. „Bělotrn, který pomáhá regenerovat nervové vlákno, javor babyka zlepšuje průchodnost vedení vzruchu nervovým vláknem. Ke zklidnění a regeneraci nervové soustavy využijeme též gemmoterapeutikum z třezalky, bacopy, lípy a šišáku.

Tyto přípravky můžeme využít na regeneraci a zlepšení nejvíce vyskytujících se problémů po prodělání této nemoci,“ dodává bylinkářka.

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat