Prostreno.cz

Komentáře k článku

Eva 14.08.2021

Kava je skvělá černá, bez přísad

Zdeněk 14.08.2021

Do kávy si dávám taky med ale teplota kávy nesmí přesáhnout teplotu 50°C, jinak se v medu ničí spousta cennných přírodních látej který obsahuje.Jsem včelař

Jana 14.08.2021

Já si do kávy dávám špetku skořice a mléko.

Marcelas S 14.08.2021

Vaječný koňak nebo med

Milan.H 14.08.2021

trochu kakaa špetku soli

Milan W. 14.08.2021

Pepř jsem používal v hospodách za komunismu. Tenkrát často vařívali "turky" z usušeného lógru a špetka pepře docela spravila tu děsnou chuť.

Karel Milan W. 16.08.2021

Snad za socialismu, komunismus v ČSSR nikdy nebyl

Radek Milan W. 17.08.2021

Jak myslíte že u nás nebyl komunismus, ale socialismus? Byla u nás komunistická diktatura. Naopak bych rád podotkl, že pokusy o socialismus tady sice byly, ale komusimus tady byl v celé své nahotě a díky bohu se neudržel. Komunismus, na rozdíl od socialismu, popírá právo na demokracii, kterou socialismus naopak vyzdvihuje. Komunismus je totalitní režim plný persekucí a potlačování lidských práv. Základní myšlenka může být cnostná (blaho pro celé lidstvo), ale to by jej nesměli uplatňovat lidi. Protože v podobě jaké tu byl, to bylo jen velké utrpení, a to jak po stránce sociální, tak ekonomické i ekologické atd. Upřímně nevím v čem byl komunismus, který tu byl přínosný. Doufal bych, že ve zkušenosti, aby se to již neopakovalo, ale musím říct, že vzhledem k počtu lidí, kteří volí extremisty (nebo populisty, ale to je katastrofa zejména hospodářská), bych řekl že jako lidstvo bychom raději měli vyhynout a udělat prostor něčemu co přijde po nás. Naštěstí je ve světě tak 30 % lidí, co nejsou tak závistiví, sobečtí a chamtiví, jako byli přední komunisté a přicmrndači toho zvráceného režimu a dalších 50 % co doufám jsou jen ignoranti. Nevím jak jste myslel, že tu byl socialismus a ne komunismus, ale chci se domnívat, že se jedná jen o nepřesnost a ne o zastání minulého, zcela totalitního režimu.

Rob Milan W. 18.08.2021

to: Radek - Komunismus jako takový v ČSSR nebyl, byl tady komunistický režim a to je rozdíl. Vždy se usmívám, když má někdo hrůzu z komunismu a jedním dechem dodá, že je tady velký počet lidí, kteří volí extremisty a populisty. Kdo určuje extremistu? Vy, kterému nevoní jiný názor na věc? Legrační demokrate. Sundejte si ten klaunský nos.

Bob Hamman Milan W. 19.08.2021

Co má režim společného se šizunkem v oblasti stravování? Nebojovali vlastně tímto ti restauratéři proti režimu? Takže hrdinové, že?

Radek Milan W. 19.08.2021

To:Milan W. Je vždy jednoduché nechat se strhnout do roviny osobních urážek a zpravidla se tak děje, když docházejí argumenty nebo je někdo z principu poháněn záští. Toliko k Vašim posledním větám. Obecným měřítkem normy je většinová společnost. Alespoň ve vyspělých demokratických zařízeních a v oboru psychyatrie. Do toho se samozřejmě promítají pravidla morální, která jsou (nebo by měla být) ve stěžejních bodech promítnuta do zákonů. Pokud někdo nerespektuje pravidla demokracie, ale vybírá si z ní jen co se mu hodí pro svá demagogická tvrzení, která tak ohýbají daná pravidla a normy, pak by jeho hlas neměl být tím nejhlasitějším, což se však děje. Slušný a poctivý člověk poté dostává pocit beznaděje, kam ten svět spěje. Pokud budete mít zájem o další výklad slov a překlad slov cizího původu, např. slova demokracie, navrhuji Vám slovník cizích slov ať již ve formě tištěné či on-line. Dobrým pomocníkem je vyhledávač seznamu, googlu a jiných společností, které Vám po zadání konkrétního hesla zodpoví Vaše dotazy. Z historických pramenů se také dozvíte, že teorie Marxismu, Leninismu ba i komunismu (který leckdy tyto pojmy zastřešuje) byly již dávno překonány. Dovolím si citovat Churchilla: "Demokracie je nejhorší způsob vlády, mimo všech ostatních". A to platí i o ideologických myšlenkách. Kapitalismus není dokonalý, ale umožňuje všem dostat podle zásluhy. Je svaté právo každého člověka aby byl svobodný, mohl podnikat a jinak se realizovat. Každý má, co si zaslouží (berme prosím většinu společnosti a nesnažme se argumentovat okrajem společnosti ať už na jedné či druhé straně). Zákony jsou tu od toho aby všem měřili stejně (což za předchozího režimu neplatilo), tak se děje v demokracii. Bohužel když je příliš moci koncentrováno na jednu ruku, ztrácí síly demokracie, které tkví ve svobodných médiích, moci soudní i moci výkonné. Jak se však přesvědčujeme, stále jsou mezi námi odvážní jedinci, kteří se dokážou postavit oné moci a za demokracii bojovat. Tímto bych rád vzdal holt bývalému nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi a dalším, kteří se nebojí za pravdu bojovat navzdory dalším persekucím, jako je špinění dobrého jména apod.

Radek Milan W. 19.08.2021

Omlouvám se za chybu, předchozí komentář není adresován panu Milanu W., nýbrž uživateli s přezdívkou Rob.

Marie Michaela Hájková 14.08.2021

Nejraději presso , med a jinak většinou bez ničeho .Nesladím a mléko nesnáším .Jinak kávu miluji .Doma mám presso mašinu DeLonghi a na kapsle Dolce Gusto a Frenčíz konvičku .

Božena Hvojnikova 14.08.2021

dokafe si dávám cejlonskou skorici

Marie 14.08.2021

Cerna kava bez mleka i cukru je dobra, ale s medem lahudka.

Helena 14.08.2021

S mlékem je to zvyk

Vladimir 14.08.2021

Dávám si do ní mléko

Vladimír 14.08.2021

Černou kávu bez cukru a jen cistou

marcel 13.08.2021

nejlepši kava je se spetkou kardamonu

Lenka 13.08.2021

Výborná je s hřebíčkem. Nebo přidávám koriandr. Taky vanilku. A kurkumu. A sladim medem.

Tonda 13.08.2021

Med, skořici, náprstek Čerešpálenky nebo Jagermeistra

Igor Krejzek 13.08.2021

Jestli tady řešíte ingredience, které pozvednou zdravotní benefity kávy, tak je to v prvé řadě kardamom a šafrán..

marcel Igor Krejzek 13.08.2021

ano je to super chut

Milan W. Igor Krejzek 14.08.2021

Je to tak.

Voita 13.08.2021

Nejlepší je s malým rumem

mestax Voita 14.08.2021

Nebo s velkým - půl napůl.

Tomáš 13.08.2021

O prospěšnosti medu bych dost pochyboval, protože obsahuje 37% fruktózy. Což je fruktózová bomba... Nepochybně chutná, ale nepřeháněl bych to s ním.

Míla 13.08.2021

Trochu mléka a med 🥰 naučila mě to teta, která ji si neslavila👍👍👍

Hana 13.08.2021

S mlékem, malinko cukru a skořici

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat