Prostreno.cz

Komentáře k článku

Zhrozeny 10.12.2021

Neskutočný blabol tento článok! Veľké zmrzliny sú balené v zdravotne nezávadné KVALITNOM PP obale. Už len tá blbosť, že nedávajte do nich tučné jedlá, keď zmrzliny sú tučné jedlá (čo je smotana? Že by tuk?) a obaly sú priamo pre ne vyrábané! Horor sú obaly z rýchleho občerstvenia, tie polystyremové, ale tie od 500 až 2500 ml zmrzliny sú kvalitné PP. Z PP sa robia aj plastové obedare a samozrejme aj tie drahé kupované boxy. Toľko ku tomu článku. Určite sa nebáť v nich mrazit. Na to sú vyrobené.

Jan Honzovič 08.12.2021

Plastové krabičky od zmrzlin používám na různé šroubky a jiné drobnosti v domácnosti.

Dana Štěpánková 07.12.2021

používám plastové krabičky za studena bez ohřevu

Brénislava Kozáková 01.12.2021

Použivam pouze za studena a do ledničky.

Tufly 01.12.2021

Každý používá plastové krabičky na svačinu do práce ☝️🧐

dita 26.11.2021

pokud se v krabičkách nebude ohřívat a zamražovat tak na uchování v ledničce stačí..Jinak u nás je hitem vakuovaná doza.

Jirka 24.11.2021

Je pravda, že strategické uchovávání potravin pro vojsko bylo před rokem 1989 v plechovkách, Tzv. KDP-Konzervovaná Dávka Potravin. Pravidelně se zásoba měnila tak nám na vojně dávali kádéčka třeba 5 let staré. Také se mě stalo, že jednou mě po tom bylo dva dny špatně. Jenže ty se skladovaly normálně ve skladu a né v mrazákách. V článku není fakticky vysvětleno proč bych neměl dávat plastové krabičky do mrazáku, takže článek s nulovou vypovídací hodnotou.

Leoš 22.11.2021

Opět propaganda, jak vytahovat z lidí peníze. To už je zrůdnost.

Zilvar Leoš 28.11.2021

Aspoň bude ještě víc odpadu, a o to jde.

Čech 10.11.2021

Jedna paní povídala. Směrodatné je pouze a jen to, že každý materiál určený pro styk s potravinami musí mít k tomu odpovídající atest a ne nějaké slohové cvičení, jaké zde předvádí autorka. Nikdy jsem neslyšel, že by se u atestu rozlišovalo, zda jde o styk krátkodobý nebo dlouhodobý. Takže naprosto zbytečný zavádějící článek. Na druhou stranu, v dnešním světě, ovládaném pouze penězi a co nejsnadnějším výdělkem na úkor společnosti, se nedá spolehnout ani na ten atest. Nejlepším příkladem jsou dnes třeba právě ty respirátory. Jsme neustále v zajetí nějaké manipulace a stoprocentní jistotu dnes nemá nikdo a v ničem. Zbývá jen zdravý rozum.

Siřinek 09.11.2021

Potravinové obaly musí někdo kontrolovat a schválit.

Judita Betulijská 07.11.2021

Promiňte, ale když v nich nemohou být potraviny s obsahem tuku a nesmí se zamražovat, tak jak v nich mohla být ta zmrzlina?

Danula 07.11.2021

Nenapadlo by mě v těch krabičkách jídlo ohřívat, to se dá i na talíři, jinak nevidím důvod, proč by v tom nemohlo být jídlo. Pokud se bojíte kontaminace, můžete krabičku vystlat alobalem. Používám jen na krátkodobé uložení (max 2-3 dny), do mrazáku jen zavírací sáčky. Jinak se dají krabičky použít třeba v dílně jako organizéry různých šroubků, hřebíků a dalších menších věcí

Jan Danula 23.11.2021

Alobal bych tam nedával, spíš papír na potraviny. Alobal je ze škodlivého hliníku.

Jarda Recha 04.11.2021

Zase loby výrobců drahých dóziček ze skla. Plechové jsou na nic, zato drahé. Když neškodí zmrzlině asi jen těžko budou škodit máslu.

Josef T i ch ý 03.11.2021

Hodí se,hodí.A čím dál víc

Olga Habrdova 03.11.2021

Používám mrazici sáčky krabičky zabírají moc místa v mrazaku

Petr Vincek 02.11.2021

No opravdu nedávejte do lednice ocel , nerez, porcelán. Zabíjíte planetu. Paní redaktorka to asi dělá.

Cyril Krahujec 01.11.2021

Obaly pro potraviny mají přísné normy. Zmrzliny navíc mají běžně uchovatelnost mnoho měsíců. "Závadnost" obalů od zmrzliny je hoax, nesmysl, dezinformace.

Hanča 31.10.2021

Proč poprvé se zmraženou zmrzlinou to nevadí a podruhé dát zmrazit jídlo vadí? Horké to tam samozřejmě nedávám.

Miki Mikeska 31.10.2021

Že krabičky od mražených výrobků nejsou vhodné třeba k zamražení? Ale notak .....nechtějte mě rozbrečet za každou cenu. A když do nich vložíme třeba svačinu, buchtu nebo chleba a housku namazanou máslem pravděpodobně zabalenou v ubrousku? Po 2-4 použitích stejně končí ve žlutém kontejneru. No a žeby někdo používal kelímek od tuku jako nádobí v kuchyni v mikrovlnce tak to jste si vycucali z prstu u nohy. A nebo chcete varovat asi tak jednu desetitisícinu obyvatelstva. A mohli byste srovnat nebezpečí přenosu škodlivých látek z plastové krabičky od zmrzliny do uskladněné potraviny a následně do člověka proti šluku z cigarety Start bez filtru. Jako že byste udělali koláčovej graf. To by mělo nějakou vypovídací hodnotu proti těmhle (mojim a vašim) plkům.

cortez Miki Mikeska 31.10.2021

máte pravdu sou to keci

Karel Miki Mikeska 31.10.2021

Tak alespoň tu nebudeš strašit věčně, hňupe. :D

Jk 31.10.2021

OK

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat