Prostreno.cz

Potravinoví likvidátoři břišního tuku

I když máte takřka ideální váhu, stále vám na břiše „něco přebývá“? Takový problém řeší spousta lidí. Ale zvýšená spotřeba citrusových plodů a ovesných vloček ho může pomoci vyřešit! Nebo jste raději pro vlašské ořechy? Prý stačí sníst jen čtyři denně!

Ztráta břišního tuku je běžným dietním cílem. Jeho likvidace není jen o estetické stránce, představuje také způsob, jak podpořit zdraví. Mnoho vědeckých výzkumů si totiž nadbytečné tukové zásoby v oblasti pasu spojilo se zvýšeným rizikem diabetu, rakoviny i kardiovaskulárních chorob. Jak se s tímhle „dárečkem“ ale vypořádat? Seznam obvyklých rad zahrnuje pravidelné cvičení, omezený příjem sacharidů, zodpovědný přístup k pitnému režimu i dostatečné množství spánku. Co dál? Nezapomeňte do jídelníčku zahrnout tyto potraviny, mají slibné účinky!

Citrusové plody jsou vzpruhou metabolismu

Pokud citrony, grapefruity a pomeranče „užíváte“ pouze při nachlazení, děláte chybu. Odborníci upozorňují na to, že jejich konzumace urychluje spalování kalorií, snižuje index tělesné hmotnosti a pozor – bojuje i proti břišním faldíkům. Nenechávejte tyto plody v obchodě bez povšimnutí, odměnou vám bude i silnější imunita a odolnost vůči virózám, což je zásluha obsaženého antioxidačního vitaminu C.

Zázračné vlašské ořechy 

Jsou dobré, dostupné a mají dlouho trvanlivost. Co ještě říci na adresu vlašských ořechů? Nechme promluvit vědecká fakta. Závěry americké studie publikované v magazínu Journal of Nutritional Medicine and Diet Care sdělují, že tahle dobrota zabraňuje hromadění tuku a reguluje stresové hormony, kterým můžeme „poděkovat“ za emoční přejídání. Hubnutí podporuje i díky obsahu omega-3 mastných kyselin. Kolik vlašských ořechů denně jíst? Experti za ideální dávkování považují pouhé čtyři kousky.

Ovesné vločky 

Dát si ke snídani a klidně i večeři misku ovesných vloček? Podle všeho dobrý dietní tah. Schopnost tohoto obilného produktu „zachycovat“ tuky a eliminovat toxiny nahromaděné v organismu je dle výživových poradců bezkonkurenční. Je to vizitka vlákniny a bílkovin, tedy látek, které při zeštíhlení siluety mohou sehrát zásadní roli. Tak si nechte chutnat!

Zdroj: healthdigezt.com, eatthis.com


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat