Prostreno.cz

Výhody slepičích vajíček ukryté pod jejich skořápkou

Jste přesvědčení o tom, že vejce a dieta absolutně nejdou dohromady? Pletete se na celé čáře. Pod jejich skořápkou se ukrývají výhody, které každý, kdo se snaží zredukovat svoji váhu, přivítá s otevřenou náručí!

Slepičí vajíčka jsou jedním z nejoblíbenějších zdrojů bílkovin po celém světě. Jídelní lístek většiny lidí je neúplný bez jídla obsahujícího vajíčka, což je často dáno jejich velkou nutriční hodnotou a všestrannými možnostmi přípravy.  Nicméně ještě donedávna byla konzumace vajec zahalena do hororového scénáře, který psal o vysokém obsahu cholesterolu nevhodného pro zdraví srdce, váhu a kvalitu pleti. Dnes poklady ukryté ve skořápce experti doporučují s tím, že poskytují prevenci před rakovinou, prospívají mozku a zlepšují zrak. Tedy až po tom, co vám vyladí štíhlé křivky (1)! Proč jsou vejce báječnými fitness pomocníky?

Metabolismus běžící na sto procent

Asi každý si je vědom toho, že při redukci váhy se klade velký důraz na čilý metabolismus. Co to má společného s vejci? Vlastně všechno, neboť právě vejce vám dodají poctivou dávku cholinu. O této bioaktivní látce je známo, že zrychluje metabolické funkce, zatímco příznivě ovlivňuje paměť a zabraňuje ucpávání cév.

Rýsování svalů 

Bílkoviny mají mnoho „úkolů“, o nichž možná nemáte ani tušení. Kromě toho, že se podílejí na budování svalů a oddalují pocit hladu, jsou klíčové i při produkci hormonů. Zároveň zvyšují odolnost kostí, posilují imunitní systém a blahodárně působí na kvalitu vlasů i nehtů. Kde proteiny hledat? Odpověď je snadná. Přece v křehkých potravinách, o nichž je právě řeč! Tak na nic nečekejte a vyrazte si pro jejich pořádnou zásobu.

Žádné přejídání díky bílku

Odborníci a výživoví poradci se nijak netají názorem, že kolísání hladiny cukru v krvi úzce souvisí s neodolatelnými pocity vlčího hladu. I vy se jen stěží bráníte nočním náletům na ledničku, a pak se trápíte výčitkami svědomí? Jezte alespoň dvě vejce denně. Je prokázáno, že stabilizují úroveň krevního cukru, čímž vás od přejídání ochrání.

Zdroj: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7723562/, www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10304460/

 

Celkem 1 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat