Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Naučte se správně připravovat zelí

21.02.2020 | Krok za krokem

Proč si zelí dobře rozumí s jablkem, bramborou, octem či červeným vínem? Odpověď je jasná. Tyto přísady pozvednou jeho chuť, zachovají barvu, pomohou při zahuštění a zabrání přesolené katastrofě…

Zelí je zdravé a má přímo léčivé schopnosti. Obsahuje spoustu vitaminů a cenných látek. Prospívá metabolismu, zatočí s kašlem i žlučníkovými kameny. Účinné je také v boji s nachlazením, obezitou nebo srdečními onemocněními. Je tedy jasné, že zelí v různých podobách stále častěji nachází cestu na české talíře. Jenže s jeho přípravou už je to horší! Jak nepřijít o jeho barvu při tepelné úpravě a co dělat, když ho nechtěně přesolíte? Pár starých triků je tady. Který vám přijde vhod?

Druhy zelí. Nemáte v tom zmatek?

Hned ze startu si posvítíme na to, jaké druhy této listové zeleniny vlastně existují. Mnoho lidí v tom totiž má zmatek! Na pultech obchodů je k dispozici tradičně zelí hlávkové, pekingské a čínské. Ovšem pozor, to pekingské se často nesprávně považuje za čínské – jenže to netvoří hlávky a má listy volně uspořádané. Teď už v tom budete mít jasno…

Ztráta barvy? Minulost

Ať už jde o zelí vařené či dušené, stává se, že teplem poněkud šedne – a to nevypadá zrovna nejlépe. Pokud jste to poznali na vlastní kůži i nervy, zkuste tomu příště předejít. Stačí přidat trochu octa, v ideálním případě toho vinného, popřípadě špetku cukru. Problém vyřešen!

Jemnější kyselost levou zadní

Kysané zelí uvaříte v mnohem jemnějším rytmu, když si na pomoc přizvete spolehlivého spojence. V tomto případě se jedná o jablko, které nakrájíte na tenké plátky. Stejný efekt zaručí i několik kapek jablečné šťávy. Nutno dodat, že nastrouhané ovoce pomůže i tehdy, když pokrm omylem lehce přesolíte.

Zdravější zahuštění? To zařídí brambora

I když mnozí nedají na zahušťování zelí pomocí mouky dopustit, existuje i lehčí varianta pro vyznavače zdravého životního stylu. Patříte mezi ně? Pak vsaďte na obyčejnou bramboru. Zasyrova a nastrouhaná dokáže divy!

Skvělá chuť za asistence vína

Červené zelí je lahodné samo o sobě, ale pokud ho chcete ještě o kousek pozvednout, dochuťte ho při vaření kapkou vína. Bílé se samozřejmě nehodí, takže sáhněte po tom červeném. Tahle tajná ingredience vám prokáže velkou službu!

Návody na přípravu rýže

Filé na zelenině

Filé na zelenině

11 hlasů
60min 538 kJ 165 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s červenou řepou

6 hlasů
1h a 55min 249kJ 55 Kč

Zdravý salát plný vitamínů z červené řepy s jablkem.

Karbanátky z brambor, špenátu a sýra

1 hlas
1h a 15min 758kJ 120 Kč

Karbanátky které chutnají skvěle i bez masa.