Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Oleje v kuchyni. Jak si s nimi usnadnit práci

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

13.09.2017 | Krok za krokem

Protože s nějakým druhem oleje přicházíte do styku každý den, možná byste přivítali pár babských rad ohledně jeho používání. Už jste slyšeli o té s párátky nebo syrovou mrkví? A co teprve fígl s gumičkou!

Olej se najde v každé domácnosti. Vždyť bez něj by vaření vůbec nešlo! Také vás občas dohání k šílenství jeho prskání na pánvi, nebo pohled na zakalenou láhev, ve které ho skladujete? Pak se vám jistě budou hodit tyto osvědčené olejové zlepšováky!

Konec mastným prstům. Jednou provždy

Kolikrát už jste po uchopení lahve s „tekutým zlatem“ měli mastné ruce, což vám pořádně zhoršilo manipulaci s ostatním kulinářským náčiním? Raději ani nepočítat. Pokud však najdete doma obyčejnou a nepoužívanou gumičku, může být tento scénář minulostí. Zkrátka s ní omotejte hrdlo nádoby – a je po problému. Tato malá vychytávka zachytí všechny unikající kapky mastné tekutiny a udrží sklo v trvalé čistotě.

Zakalený olej napraví sůl

Když se olej zakalí, ve většině případů je to následek příliš chladné teploty, ve které se mu pobyt dvakrát nezamlouvá. Zdravotně závadná tato „ozdoba“ sice není, ovšem co si budeme namlouvat, estetická stránka je poněkud nezvyklá. Jak to napravit? Nejrychlejší a nejjednodušší řešení je špetka soli. Stačí malé množství slaného ochucovadla a chvilka času. Nevěříte?

Prevence prskání? Naštěstí existuje

Pár dřevěných párátek, trocha soli nebo několik koleček syrové mrkve – stačí si vybrat. Všechny tyto tajné ingredience uklidní situaci na pánvi tak, aby se olej nepřepaloval, neprskal a celkově „nevyváděl“. Takhle budete v bezpečí vy a vlastně i celá večeře!

Olej z tuňáka? Plýtvat s ním je hřích

Máte ve zvyku otevřít konzervu s rybou a přebytečný olej poslat do nálevky ve dřezu? Chyba. I tento pro vás odpadní materiál vám ještě může skvěle posloužit. Třeba na ochucení těstovin, pomazánky nebo pizzy. I pár kapek svede divy, však se o tom sami přesvědčíte na vlastní chuťové buňky.

Olej s česnekem? To je dobrota

Chcete z obyčejného oleje vytvořit neobyčejný? Přidejte k němu pár stroužků oloupaného a rozkrojeného česneku. Po pár dnech odpočinku bude aromatický výtvor připraven k použití. A že možností, jak ho využít, není málo…

Na skvrny platí mouka

Stala se vám malá nehoda? Nevadí, ani tak se nemusíte s vaším oblíbeným kouskem oděvu loučit. Flíčky od oleje vyčistíte tak, že na ně nejprve nasypete žitnou mouku, která nadělení „vysaje“. Zbytky prášku poté vykartáčujte a vyperte obvyklým způsobem.

Tipy na pečení brambor, abyste je měli vždy křupavé

Pórkový krém s řapíkatým celerem

Pórkový krém s řapíkatým celerem

5 hlasů
50min 242 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dýchací cesty a zesvětluje tmavé jizvy

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dý...

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní energii

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní...

Dýchejte zhluboka. Zlepšíte si náladu a podpoříte činnost srdce

Dýchejte zhluboka. Zlepšíte si náladu a podpoří...

Potraviny vyvolávající zánět. Kvůli nim nehubnete

Potraviny vyvolávající zánět. Kvůli nim nehubnete

Tip na oběd

Bramboračka

12 hlasů
45min 326kJ 75 Kč

Bramborová polévka s divokým česnekem.

Těstoviny s tuňákem

37 hlasů
1h a 10min 1234kJ 85 Kč

Zapečené těstoviny s tuňákem a sýrovou omáčkou.