Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Příprava nápoje z ananasové slupky

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

18.02.2020 | Krok za krokem

Na slupce ananasu by si jeden vylámal zuby, ale to pořád ještě neznamená, že se s nimi nedá naložit ve svůj prospěch. Co takhle použít je jako základní ingredienci na přípravu ledového či horkého čaje? I to je možné!

Všichni víme, že ananas nabízí spoustu zdravotních výhod – včetně prevence srdečních onemocnění, posílení imunity, podpory hubnutí a rovněž detoxikace organismu. Také jste si oblíbili jeho sladce kyselou chuť i všechny benefity, které z jeho konzumace plynou? Pak by vás mohlo zajímat, že tropický drahokam se dá zužitkovat úplně celý. Ano, to znamená i se slupkami! Proč to není odpad, i když si to celá léta myslíte?

Nedejte na první dojem

Zdánlivě zbytečný a bezúčelný svrchní „kabátek“ plodu ananasovníku chocholatého obsahuje celou řadu vitaminů, minerálů a antioxidantů. Nutno dodat, že se v něm nachází i kyselina glykolová, která citlivým jedincům může vyvolat podráždění pokožky. Pokud však do této kategorie nepatříte a konkrétně váš ananas byl ekologicky pěstovaný, nestojí mezi vámi a výživnými látkami ve slupce žádná překážka. Jak je ale dostat do jednoho nápoje? Nic moc složitého, stačí se držet manuálu a pár jednoduchých kroků.

Pravidlo první? Nasbírejte materiál

Pokaždé, když si přinesete domů ananas, ho jistě důkladně omyjete pod tekoucí vodou, viďte? To je správně a rozhodně tento očistný proces nepodceňujte. Vlastně, věnujte mu ještě větší pozornost, abyste všechny nastřádané slupky mohli bez obav uložit do mrazáku. Až přijde čas a „sbírka“ se trochu rozroste, nechte slupky rozmrazit na pokojovou teplotu.

Hrnec, voda a sporák. Přesně v tomto pořadí

Rozmrazené kusy kůry vložte do většího hrnce a zalijte je vodou. Množství pochopitelně záleží na tom, kolik ananasů jste oloupali, ale na jeden kus by měl připadnout zhruba litr vody. Obsah nádoby přiveďte k varu, poté plotýnku vypněte a ještě tak deset minut nechte tekutinu „dojít“.

Jakmile nápoj zchladne, můžete degustovat první doušky. Jako dochucovací ingredience se perfektně hodí trocha medu. Zbytek si klidně uchovejte v ledničce, odkud ho v případě potřeby prostě vytáhněte, a buď drink přihřejete v mikrovlnce, nebo ho popíjejte studený, třeba s kostkou ledu. Posílíte si imunitní systém, prospějete svým kloubům, zpomalíte proces stárnutí a navíc podpoříte úbytek nechtěných kil. Jdete do toho?

Bleskové dezerty do dvaceti minut

Fazolky se slaninou

Fazolky se slaninou

5 hlasů
45min 330 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špejle s marinovanými kuřecími játry

14 hlasů
35min 166kJ 55 Kč

Grilovaná kuřecí játra s jarní cibulkou.

Hovězí polévka se špenátem

2 hlasy
4h a 20min 158kJ 170 Kč

Silný hovězí vývar se špenátem.