Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vyzkoušejte rychlou dobrotu. Medovník na plech zvládnete i Vy

05.01.2020 | Krok za krokem

Snad neexistuje nikdo, komu by nechutnal tradiční medovník. Věděli jste, že jeho výroba nemusí být vůbec taková věda, jak se na první pohled může zdát? Přinášíme vám recept na snadný a chutný medovník, který budete mít hotový za pár minut.

Ingredience

Na výrobu těsta si připravte 250 g másla, tři lžíce medu, tři vejce, 300 g cukru, 400 g hladké mouky, jednu lžíci sody a 100 ml mléka. Dále bude potřeba krém, který vyrobíte z půl litru mléka, šesti lžic krupice, dvou lžic cukru, 200 g másla a jednoho obyčejného Salka. Samozřejmostí jsou mleté ořechy, kterými budeme dort posypávat.

Postup

Ve vodní lázni rozpustíme cukr, med a máslo. Do rozpuštěné směsi přisypeme mouku a jedlou sodu, mléko a mícháme do zchladnutí. Do zchladlé směsi vmícháme všechna vejce.

Vzniklé těsto nanášíme v tenké vrstvě na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme na 170 °C přibližně šest minut. Těsto by mělo vyjít na 6–8 plátů.

Jednotlivé pláty necháme na papíře vychladnout, papír poté opatrně stáhneme a pláty položíme jeden na druhý. Poté seřízneme okraje, aby byly všechny díly stejně velké. Odříznuté okraje ale nevyhazujte, ještě se budou hodit.

Z cukru, mléka a krupice uvaříme hustou kaši a necháme vychladnout. Do kaše následně přimícháme změklé máslo a nakonec Salko. Nyní můžeme začít se sestavováním medovníku.

Každý plát korpusu můžeme podle chuti potřít rumem nebo kávou, poté pomažeme krémem a vrstvíme na sebe. Když máme všechna patra pohromadě, potřeme dort zbytkem krému a štědře posypeme sekanými a drcenými ořechy, které jsme předem smíchali s rozdrobenými okraji korpusu.

Servírování

Takto připravený medovník je poměrně vysoký, tudíž se hodí spíše k nakrájení na větší kousky. Pokud si ale medovník připravíte z poloviny ingrediencí a vytvoříte ho nižší, můžete jej nakrájet na malé kostičky, které jsou chutným a oblíbeným vánočním cukrovím.

Výroba domácí kosmetiky z aloe vera

Brokolice v sýrové omáčce

Brokolice v sýrové omáčce

12 hlasů
35min 438 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Těstoviny s mákem a ořechy

11 hlasů
60min 1916kJ 99 Kč

Sladký oběd pro děti i dospělé.

Studená polévka z avokáda

10 hlasů
25min 376kJ 70 Kč

Letní osvěžující polévka.