Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Na mírné popáleniny hledejte pomoc v domácích zásobách

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

17. 1. 2020 | Tipy a triky

Čaj, hořčici a kokosový olej má po ruce takřka každý. A je to tak dobře! Tyto potraviny totiž podporují regeneraci kožních buněk, když „vyfasujete“ nějakou lehkou spáleninu!

Žehlička, horký hrnec, rozžhavený plech nebo krbová kamna. To jsou jen některé „nástrahy“ domácnosti, o které se můžete při chvilkové nepozornosti popálit. Běžně si v takových případech bolístku urychleně chladíte ledem? To je špatně. Jeho velmi nízká teplota ovlivní krevní cévy, čímž se sníží průtok krve, který je důležitým faktorem při hojení. Pokud nechcete ještě více poškodit narušenou kožní tkáň, poranění opláchněte pouze studenou vodou a následně ho ošetřete těmito prostředky.

Aloe vera je sázkou na jistotu

Že čirý gel z rostliny aloe very se dá využít jen ke zmírnění vrásek? Nebo v boji proti otravným lupům? Co vás nemá, tahle medicína se uplatní i tehdy, když přijdete do kontaktu s žhavým předmětem. Urychluje totiž regeneraci a minimalizuje jizvy. O tom, že utlumí i bolest, vůbec nepochybujte! Po čem dalším se porozhlédnout?

Hořčice. A to jako vážně

První pomoc možná kupodivu nabízí také hořčice, v níž si obvykle „máčíte“ párky. Nezáleží na tom, zda sáhnete po té kremžské, dijonské či plnotučné, ani jedna z uvedených druhů se nemine účinkem. Nechte ji chvilku působit a poté odstraňte veškeré pozůstatky vlhčeným ubrouskem.

I čaj přijde k duhu

V krizové situaci si můžete udělat i čaj. Konkrétně ten černý poskytne útěchu, jelikož jeho obsažené třísloviny podporují svižnější obnovu pokožky. Před použitím ho samozřejmě nechte vychladnout. Nutno dodat, že ani čaj heřmánkový není úplně od věci, jelikož má protizánětlivé schopnosti, čímž přispívá k léčbě poškozených buněk.

Kokosový olej se nehodí jen na vaření

Pokud jde o oleje, které se dnes používají nejčastěji, jedním z nejoblíbenějších je nepochybně ten kokosový. Ostatně, není se co divit, vždyť se všude mluví o tom, že prospívá metabolismu, urychluje hubnutí, posiluje duševní schopnosti a dodává energii. Proč s ním ale čarovat jen u sporáku? Mazlavý produkt s nádechem exotiky má léčivé a hydratační schopnosti, takže se na něj nebojte vsadit.

Nečekaná špinavá místa v domácnosti

Kuřecí maso s mrkví

Kuřecí maso s mrkví

9 hlasů
60min 535 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bavorské vdolečky

42 hlasů
55min 1440kJ 98 Kč

Hlavní chod či dezert. V obou případech si pochutnáte ...

Růžičková kapusta s rozinkami

11 hlasů
25min 469kJ 60 Kč

teplý salát z růžičkové kapusty