Prostreno.cz

Nespočet drobností zahlcujících váš domov

Máte doma věci, kterých je příliš mnoho, a vlastně je ani moc nepotřebujete. Pokud se jich dokážete zbavit, možná je nakonec ani nebudete postrádat. Také raději věci schováváte a nikdy nic nevyhodíte? Možná je na čase to přehodnotit.

Každý máme doma něco, čeho máme hodně. A je jedno, o co se jedná konkrétně. Jestli nevíte, o čem je řeč, nabízíme hned několik možností.

Hrníčky a talířky

Ruku na srdce – většina z nás jich má doma opravdu hodně. Léty přibývají a tolik, kolik jich nám stojí ve skříni, ani nemůžeme využít. Abyste si trochu zvětšili volný prostor, pomůže jen jedno – hezké hrníčky mohou zůstat, ostatní musejí pryč.

Tašky

Samozřejmě všichni ekologické tašky milujeme, protože šetří životní prostředí a můžeme je používat stále dokola. A protože jsou látkové tašky v posledních letech ještě oblíbenější, máme jich doma až příliš.

Propisky

Tady jedna reklamní propiska, tady jedna tužka z IKEA – víte, kolik propisek a tužek doma vlastně máte? A kolik jich opravdu potřebujete? Přesně! Proto se se starými propiskami a tužkami klidně rozlučte.

Dárkový papír

Rádi balíte dárky pro druhé sami? A potřebujete k tomu celé papírnictví? Darujte při příští návštěvě roli papíru babičce nebo mamince. Ony je nebudou muset kupovat a vám se uvolní prostor.

Ručníky

Ručníky v sobě mají něco, kvůli čemu se s nimi nechceme rozloučit. I ten nejstarší ručník s sebou bereme alespoň do fitka nebo do bazénu. Ale nakonec stejně používáme jen ty, které máme ve skříni vepředu. Staré ručníky ale nemusíte vyhazovat – rozstříhejte je třeba na hadříky na úklid.

Dózy na potraviny

V každé domácnosti najdete šuplík nebo skříňku, ve které se hromadí dózy a dózičky všeho druhu. A vůbec nic se nestane, když pár z nich svůj dům nebo byt ochudíte.

Knihy

I ten, kdo knihy miluje, jednoho dne zjistí, že jich má doma už dost. A bude někomu chybět knížka, kterou dočetl? Nebo snad ta, kterou se mu nikdy dočíst nepodařilo? Pošlete knihy dál.

Ramínka na oblečení

Pro jistotu si berete ramínka i z obchodu při nakupování oblečení. Ale časem se snad ve skříni rozmnožily? Pak se několik z nich klidně můžete zbavit.

Šampony a sprchové gely

Disciplinovaní lidé mají jeden šampon a jeden sprchový gel. A až když jsou skoro vypotřebované, teprve si pořizují nový. Kdo ale tak disciplinovaný není, tomu stojí nakonec v koupelně celá řada otevřených lahviček. Takže plán je – nejdříve dopoužívat jednu, a pak kupovat další. 

Časopisy

I když je čtete rádi, nějak začínají zabírat stále více místa. Opravdu ještě někdy otevřete tři roky starý časopis? Takže, vytrhněte si jen to, co z nich potřebujete, a zbytek vyhoďte do tříděného odpadu.

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Valentýnska snídaně

(18 hlasů)

Omeleta plněná špenátem

(34 hlasů)

Srdíčkový koláč

(27 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat