Prostreno.cz

Nespočet drobností zahlcujících váš domov

Máte doma věci, kterých je příliš mnoho, a vlastně je ani moc nepotřebujete. Pokud se jich dokážete zbavit, možná je nakonec ani nebudete postrádat. Také raději věci schováváte a nikdy nic nevyhodíte? Možná je na čase to přehodnotit.

Každý máme doma něco, čeho máme hodně. A je jedno, o co se jedná konkrétně. Jestli nevíte, o čem je řeč, nabízíme hned několik možností.

Hrníčky a talířky

Ruku na srdce – většina z nás jich má doma opravdu hodně. Léty přibývají a tolik, kolik jich nám stojí ve skříni, ani nemůžeme využít. Abyste si trochu zvětšili volný prostor, pomůže jen jedno – hezké hrníčky mohou zůstat, ostatní musejí pryč.

Tašky

Samozřejmě všichni ekologické tašky milujeme, protože šetří životní prostředí a můžeme je používat stále dokola. A protože jsou látkové tašky v posledních letech ještě oblíbenější, máme jich doma až příliš.

Propisky

Tady jedna reklamní propiska, tady jedna tužka z IKEA – víte, kolik propisek a tužek doma vlastně máte? A kolik jich opravdu potřebujete? Přesně! Proto se se starými propiskami a tužkami klidně rozlučte.

Dárkový papír

Rádi balíte dárky pro druhé sami? A potřebujete k tomu celé papírnictví? Darujte při příští návštěvě roli papíru babičce nebo mamince. Ony je nebudou muset kupovat a vám se uvolní prostor.

Ručníky

Ručníky v sobě mají něco, kvůli čemu se s nimi nechceme rozloučit. I ten nejstarší ručník s sebou bereme alespoň do fitka nebo do bazénu. Ale nakonec stejně používáme jen ty, které máme ve skříni vepředu. Staré ručníky ale nemusíte vyhazovat – rozstříhejte je třeba na hadříky na úklid.

Dózy na potraviny

V každé domácnosti najdete šuplík nebo skříňku, ve které se hromadí dózy a dózičky všeho druhu. A vůbec nic se nestane, když pár z nich svůj dům nebo byt ochudíte.

Knihy

I ten, kdo knihy miluje, jednoho dne zjistí, že jich má doma už dost. A bude někomu chybět knížka, kterou dočetl? Nebo snad ta, kterou se mu nikdy dočíst nepodařilo? Pošlete knihy dál.

Ramínka na oblečení

Pro jistotu si berete ramínka i z obchodu při nakupování oblečení. Ale časem se snad ve skříni rozmnožily? Pak se několik z nich klidně můžete zbavit.

Šampony a sprchové gely

Disciplinovaní lidé mají jeden šampon a jeden sprchový gel. A až když jsou skoro vypotřebované, teprve si pořizují nový. Kdo ale tak disciplinovaný není, tomu stojí nakonec v koupelně celá řada otevřených lahviček. Takže plán je – nejdříve dopoužívat jednu, a pak kupovat další. 

Časopisy

I když je čtete rádi, nějak začínají zabírat stále více místa. Opravdu ještě někdy otevřete tři roky starý časopis? Takže, vytrhněte si jen to, co z nich potřebujete, a zbytek vyhoďte do tříděného odpadu.

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat