Prostreno.cz

Ovocné slupky milujicí každý typ pleti

Obvykle ovoce oloupete a slupku hodíte do koše? Děláte velkou chybu! Některé běžně dostupné druhy pokožce prospívají víc než drahé produkty z drogerie. Co použít na bradavice a co naopak na odumřelé kožní buňky?

Mohou být zvlhčovačem, bojovníkem proti zánětu i vynikajícím peelingem. Ovocné slupky se svým vlastnostem podobají samotným plodům, proto je hřích se jich zbavovat! Víte, na které vsadit, pokud vaše pleť není v kondici?

Pomeranč

Pomerančové slupky jsou bohaté na vitamin C a vápník. Také se považují za přírodní peeling s antibakteriálními vlastnosti. Pokožku zbavují odumřelých kožních buněk, pleť mohou rozzářit a chránit ji před sluncem. Tak už na nic nečekejte, vezměte jednu slupku a přejíždějte jí po obličeji, ten nechte zaschnout a následně jej opláchněte vlažnou vodou.

Granátové jablko

Granátové jablko má úžasné vlastnosti. Působí jako opalovací krém, prostředek proti stárnutí, přírodní zvlhčovač a exfoliátor, zároveň bojuje proti akné. S jeho slupkou postupujte jako v předchozím případě.

Avokádo

Avokádo je jedlý plod hruškovitého tvaru, který z botanického hlediska patří do kategorie ovoce, konkrétně jde o bobuli. Aminokyseliny ve slupce jsou bohaté na vitaminy B a E a báječně hydratují a vyživují pleť. Kdo by to byl řekl?

Limetka

Dávno se ví, že limetkové slupky patří k zásobárnám vitaminu C, proto mohou podpořit produkci kolagenu a zredukovat vrásky. Možná také netušíte, že je v nich ukrytý i vápník a draslík, obojí pokožce prospívá.

Jablko

Populární jablko bývá velmi bohaté na vitaminy A a C a měď. Slupky přiložte vnitřkem na očištěnou pleť a nechte působit alespoň 20 minut. Jablíčko pleť rozzáří, zklidní, stáhne póry a zmírní akné.

Banán

Nikdy nepodceňujte banánovou slupku! Je plná živin, kupříkladu vitaminů A, C, D, B12, B6, ale také minerálů, jmenovitě železa, hořčíku a draslíku. Slupka od banánu zmírní vzhled jizev, ale využít ji můžete i při léčbě lupénky a odstraňování bradavic. Pokud nějakou máte, stačí na ni kousek slupky nalepit a takto ponechat přes noc.

Zdroje: www.timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/web-stories/10-fruit-peels-that-can-give-you-a-glowing-skin/photostory/103509641.cms

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Dušená vepřová krkovice

(4 hlasů)

Kachní stehna se špenátem

(4 hlasů)

Dušené hovězí maso

(4 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat