Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vejce zlepšují zrak a ochrání vás před rakovinou

12. 8. 2017 | Zdraví a diety

Dáváte si vajíčka jen výjimečně, jako sváteční snídani? Nechceme vám zajeté zvyky nijak vymlouvat, ale děláte chybu. Připravujete se totiž o mnoho zdravotních výhod, které vám poklady ve skořápce nabízejí!

Léta se říkalo, že vejce na seznamu nezdravých potravin zaujímají přední pozici, protože mají vysoký obsah cholesterolu, čímž ohrožují srdce. Dnes je všechno jinak! Lékaři je naopak doporučují a přísahají, že denní dávka dvou vajec dokáže pořádně vylepšit celkové zdraví. Co přesně tahle svačina udělá s vaším tělem?

Prevence rakoviny prsu

Pořiďte si hejno slepic a vaše prsa budou v bezpečí? Zní to asi bláznivě, přesto se jedná o vědecky potvrzený fakt. Závěry americké studie zveřejněné v časopise Journal of Breast Cancer Research prokázaly, že pravidelná konzumace vajec snižuje riziko rakoviny prsu o 18 %. Jsou zdrojem vitaminů, minerálů a aminokyselin, takže stabilizují hladiny estrogenů, jejichž „nepořádek“ často přispívá právě k rakovině. Takový je názor odborníků!

Ostrý zrak? Zaručen

Vajíčka jsou bohatou zásobárnou vitaminu A, který je zásadní v boji proti šerosleposti. Dále vám nabídnou zeaxantin a lutein, což jsou velice silné antioxidanty, bránící před poškozením volných radikálů. Že by cesta k odhození brýlí i kontaktních čoček vedla přes talíř? Už to tak vypadá…

Lepší paměť i soustředěnost? Jistě

K dalším látkám, které pod skořápkou naleznete, patří i cholin. Ten je důležitou živinou i dopinkem pro vaši hlavu. Jedná se totiž o neurotransmiter, který vysílá stimuly do mozku a jeho nedostatek má negativní dopad na paměť i funkce mozku všeobecně. O důvod víc, proč vajíčka jíst!

Stopka stárnutí. I tohle můžete mít

Výsledky německého průzkumu překvapivě odhalily, že vejce mají díky obsahu antioxidantů zvaných karotenoidy schopnost zpomalovat stárnutí. Pochopitelně je podle tamních vědců důležitá pravidelná konzumace, která je pro maximální efekt naprosto klíčová. Také vás tento nově objevený elixír mládí překvapil? Pravděpodobně nejste jediní, ale čistě pro jistotu se vydejte na trh, ať si uděláte pořádnou zásobu!

Příznaky, že jíte příliš mnoho cukru

Ryba se sušenými rajčaty

Ryba se sušenými rajčaty

6 hlasů
45min 412 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Zuby můžete vybělit i bez chemikálií. Stačí jahody nebo citron

Zuby můžete vybělit i bez chemikálií. Stačí jah...

Zelí. Naučte se ho správně připravovat

Zelí. Naučte se ho správně připravovat

Bolest se dá zvládnout i bez léků. Poznejte správní techniky

Bolest se dá zvládnout i bez léků. Poznejte spr...

Příznaky, že jíte příliš mnoho cukru

Příznaky, že jíte příliš mnoho cukru

Tip na večeři

Hovězí závitky s čedarem

9 hlasů
1h a 45min 698kJ 190 Kč

Šťavnaté závitky z hovězího masa plněné sýrem.

Kuřecí prsa s arašídovým máslem

10 hlasů
55min 988kJ 145 Kč

Hodně arašídové kuřecí maso.