Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Příliš mnoho make-upu ucpává póry a prohlubuje vrásky

17.09.2019 | Zdraví a diety

Kolik make-upu je až příliš? Každý to má nastavené jinak, nicméně méně je údajně více. Proč? Když to s ním přeháníte, vaše pleť trpí!

Dermatologové a kosmetičtí odborníci mají jasno. To, co pravidelně dáváte na svůj obličej, se vám vrací jako bumerang. Používáte make-up? Asi hloupá otázka, co? Pak se připravte na tyhle problémy!

Pozdravte ucpané póry

Make-up zakrývá póry, takže je jasné, když na sebe dáte jednu vrstvičku, pleť přestane dýchat. A co teprve druhý nános! Jakmile jsou póry překryté, může to vést k podráždění pokožky a vyrážkám.

„Nejpravděpodobnějším výsledkem toho, že nosíte příliš mnoho make-upu, jsou ucpané póry a podrážděná kůže,“ opakuje odbornice na krásu Diane Elizabeth s tím, že mnoho ingrediencí v make-upu, od přírodních složek, jako je kokosový olej až po syntetické silikony a petrochemické látky, je vysoce komedogenní – tedy ucpává póry.

Dejte zelenou infekcím

Tvář není jediná věc, kterou byste měli vyčistit. Make-up se již po prvním použití může spárovat s bakteriemi. Kosmetické nástroje, které se přibližují k vašim očím (pochopitelně třeba řasenky), jsou obzvláště citlivé na vývoj škodlivých bakterií. Podobně to funguje i u make-upu. Breberky na prstech i v houbičkách se množí a množí. Čím více make-upu používáte, tím větší je vaše šance na vyrážky a infekce. Proto příliš staré líčení vyhazujte a nikdy si mezi sebou nepůjčujte své kosmetické vychytávky.

Prohlubte si vrásky

Čím víc se dotýkáte své pokožky a aplikujete na ni make-up, tím více ji namáháte. Tření a natahování jemné pokožky kolem očí vede k tomu, že víčka ztrácejí svou pružnost. Vše tedy zase souvisí se vším. Jakmile si dáváte více a více make-upu, jemná kůže okolo očí je vystavena tlaku a „tahání“ vede k prohloubení rýh. Poškozuje se totiž kolagen a kapiláry. Méně je tedy opravdu více. A čím se řídit už od dnešního večera?

Make-up důkladně odstraňujte – každý den. Vybírejte kvalitní kosmetiku. Řada mlék či micelárních vod obsahuje aktivní čisticí přísady, které mohou zůstat na kůži a vystavit ji přebytečnému množství různých chemikálií, včetně emulgátorů a povrchově aktivních látek. Ty na ní mohou uschnout a pleť dráždit. Některé z nich také obsahují různé konzervační látky, včetně formaldehydu. Ten bývá alergenní.

Úleva od bolesti a nevolnosti. I s tím pomůže mandarinkov...

Vepřové maso se špenátem

Vepřové maso se špenátem

2 hlasy
1h a 5min 715 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Jarní vitamínová miska

15 hlasů
15min 250kJ 78 Kč

Jarní přísun vitamínů.

Tvarohové placičky

22 hlasů
55min 941kJ 70 Kč

Placičky z tvarohu s rozinkami budou chutnat hlavně dě...