Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bolestivé a ztuhlé klouby. Těmto jídlům se raději vyhýbejte

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12. 10. 2017 | Zdraví a diety

Pokud cítíte bolest a ztuhlost v kloubech, a to zvlášť po probuzení, měli byste učinit určitá opatření – třeba změnit stravu!

Někdy může být bolest v kloubech normální, například po poranění nebo po tréninku, kdy se objeví otok, snížená pohyblivost a zvýšený průtok krve. Co se však týče chronické bolesti, ta tak může být způsobena zánětem v těle. A s tím se dá něco dělat. Respektive, níže vyjmenované potraviny, o nichž je známo, že vedou k bolesti a zánětům, byste ze své stravy měli okamžitě vynechat.

Rafinované sacharidy a lepek

Rafinované sacharidy a mouky jsou tělem zpracovávány stejně jako cukr. Jednoduché sacharidy a lepek zvyšují hladinu AGE (heterogenní skupina látek) a způsobují tak zánět. Proto se zaměřte na složité uhlohydráty ze semen, ořechů, zeleniny, fazolí a celých zrn a vyvarujte se cukru, bramborám, rýži a mouce.

Cukr

Cukr je návykový a velmi škodlivý, protože vede k cukrovce a obezitě. Americký Národní zdravotní ústav tvrdí, že když se organismus pokouší zpracovat zpracované cukry, zvýší se hladina AGE, což způsobuje oxidační stres a zánět. Logicky z toho vyplývá, že omezení příjmu cukru a potravin, které jej obsahují, jako jsou ovocné šťávy, sladkosti či bonbony, uleví od bolestí kloubů.

Rostlinné oleje a trans tuky

Trans tuky způsobují onemocnění srdce, a proto se udává, že i rostlinné oleje nejsou tak docela „bez ztráty kytičky“, neboť jsou příliš zpracovány a obsahují velké množství omega-6 polynenasycené mastných kyselin způsobujících zánět. Takže ano, ani rostlinné oleje nejsou nic pro vás…

Také byste se měli vyvarovat konzumaci sójových, kukuřičných, řepkových a slunečnicových olejů. Místo nich zvyšte příjem avokáda, dýňových semínek, lněných semínek a ořechů.

Určité druhy zeleniny

Přestože se neustále doporučuje příjem zeleniny, pro osoby s bolavými klouby není všechno zlato, co se třpytí. Co byste měli ze svého jídelníčku vynechat? Papriky, rajčata, lilky a brambory. Pokud je na tři týdny vysadíte, poznáte, zda jsou příčinou vašich potíží. (Někdy se problém eliminuje tepelnou úpravou.)

Všechny mléčné výrobky

Stále více lidí odstraňuje mléčné výrobky ze své stravy. Hlavním důvodem je nesnášenlivost laktózy – nebo neschopnost trávení mléčných cukrů. Proto i tady se vyplatí experimentovat. Buď po jejich vyřazení zánět a bolest zmizí, nebo je příčina vašich potíží ukrytá někde jinde.

Kosmetické využití jedlé sody. Změkčí mozoly a čistí hřebeny

Rajčatový salát

Rajčatový salát

22 hlasů
20min 1640 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Kosmetické využití jedlé sody. Změkčí mozoly a čistí hřebeny

Kosmetické využití jedlé sody. Změkčí mozoly a ...

Jídelníček jen z ovoce. Co o něm říkají frutariáni

Jídelníček jen z ovoce. Co o něm říkají frutariáni

Zdroje probiotik pro léčbu střev, které určitě máte doma

Zdroje probiotik pro léčbu střev, které určitě ...

Hledáte zdravou alternativu oleje? Co takhle vyzkoušet sójový

Hledáte zdravou alternativu oleje? Co takhle vy...

Tip na večeři

Tvarohové placičky

13 hlasů
30min 749kJ 90 Kč

Tvarohová dobrota, nejen pro děti. PHILADELPHIA ORIG...

Šišky z hovězího masa

9 hlasů
50min 1123kJ 125 Kč

Pikantní, chutné šišky z mletého hovězího masa.