Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny, kterými riskujete celulitidu. Čemu se raději vyhnout

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

16. 5. 2018 | Zdraví a diety

Slanina, sýry, bílé pečivo z rafinované mouky a bramborové chipsy. Co mají tyhle „dobroty“ společného? Jdou ruku v ruce s rozvojem celulitidy, které se tolik obáváte! Proč je jejich nadměrná konzumace nepřítelem vašich stehen?

Celulitida je jedním z největších strašáků všech žen. A zvláště teď, když je plavková sezona doslova na spadnutí! Kdekdo si myslí, že pomerančová kůže je synonymem pouze pro nadváhu, ale opak je pravdou. V nenáviděné celulitidě mají prsty nejen kila navíc, ale i sedavé zaměstnání, hormonální změny, užívání některých prášků – zejména tedy antikoncepce, konzumace alkoholu a dokonce i stres. Ale pozor, to ještě pořád není všechno. I jisté potraviny vznik nevzhledných ďolíčků na kůži zvesela podporují! O kterých přesně se tu bavíme?

Zpracované maso? Postrach odhalených nohou

Slanina, šunka, párky a ostatní uzeniny? Pokud si na těchto laskominách „ujíždíte“, nemáme pro vás nejlepší zprávy. Tyto produkty bohužel obsahují vysoký podíl tuku, cholesterolu a sodíku. Ani jedna ze zmíněných složek si se zdravím a krásou příliš nerozumí, to je bez debat. Velké množství zmíněného sodíku ke všemu nahrává zadržování tekutin v těle a vzniku otoků, což celou situaci okolo celulitidy může dramaticky zhoršit.

Sýry jsou tabu. Tavené i tvrdé

Ani o chutných sýrech nemají odborníci zrovna valné mínění. Podle nich se v nich skrývá více soli, než si jejich konzumenti myslí. O tom, proč je to špatně, jste se dočetli výše. Co naplat, pokud chcete mít tělesné partie bez důlků, ze své stravy je čistě pro jistotu potřeba vyřadit i tento druh mléčných výrobků.

Bílé pečivo. Na něj si nechte zajít chuť

Rafinovaná bílá mouka, ze které je bílé pečivo vytvořené, dodá tělu pouze jednoduché sacharidy. O nějakých živinách a vláknině tady nemůže být ani řeč! Navíc pokud získanou energii z těchto pochutin rychle nevyužijete, sacharidy se jednoduše přemění na tuky, což pro vývoj pomerančové kůže představuje ideální podmínky. Nemusíme snad ani zmiňovat, že na seznam záludných potravin patří i bílé těstoviny, pizza a sladké pečivo, jako jsou koblihy, koláče a croissanty.

Bramborové chipsy. Nepřítel v pytlíku

Jestli máte po večerech tendence mlsat brambůrky, pořádně si škodíte. Není pochyb o tom, že dávka sodíku, kalorií a tuku v každé porci pomalu a jistě pracuje na ničení vaší postavy. Nebezpečná kombinace oleje a obsažených škrobů se na vašich stehnech a zadečku hodně brzy projeví. Vážně to chcete riskovat?

Bylinky proti vypadávání vlasů

Krémová rajčatová polévka

Krémová rajčatová polévka

12 hlasů
45min 297 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Plněná rajčata

7 hlasů
1h a 15min 700kJ 140 Kč

Rajčata plněná mletým masem.

Restovaná cuketa

16 hlasů
25min 566kJ 80 Kč

cuketa s kukuřicí a nivou