Prostreno.cz

Komentáře k článku

Siraellen 26.03.2023

Nepoužívám

Kenos 13.02.2022

Miluji česnek,jsem na něm v podstatě závislý.Nekolikrát týdně si dávám chleba s trochou másla ,na něj rozmačkám 1-2 stroužky.A zapiji to 2 dl vína.To je bomba.

Česnek 15.11.2021

Nejlepší prevence proti čínské chřipce. Minimálně tři stroužky denně.

Jura 23.04.2021

Jedl jsem celý život průměrně 3 stroužky k jakémukoli slanému jídlu, ale jednoho dne mi po něm bylo zle, od té doby ho nemůžu ani cítí, úplně se pro mě změnila jeho chuť a vůně nechápu co to muže způsobovat.

Iveta 26.03.2021

Česnek miluju, ale syrový mi dělá přesně to, co je popsáno. Nikdy neodolám česnekové pomazánce, ale pak je mi celý den a noc špatně... je mi nevolno, tlačí mě žaludek. A prý lidé s citlivou slinivkou by se mu měli vyhýbat. Takže - všeho s mírou, ale věřím, že spousta lidí na něj nedá dopustit.

Anonym 24.03.2021

Jím každý den cca. 4-5 stroužků česneku. Akorát smrdím i na fotce, jinak v pohodě. Až mi dá česnek výstrahu, tak ho omezím a nebo postupně vynechám.

Enna 24.03.2021

Miluju česnek, nejvíc ho jím syrový a nevěřím, že mně nějak škodí. kušenost mně říká, že tělo si umí říct o to, co je pro něj dobré.

Siraellen 24.03.2021

česnek používám velmi často

Jindra 23.03.2021

Proč se autor(ka) tohoto článku nepodepsal(a)? Mohli bychom ten omyl vyvrátit! Ono je to jako se sádlem - jednou je jed , podruhé nejzdravější , podle toho ,který Mudr(c) si na dané téma nechat udělit titul?!

somi 22.03.2021

Po dlouhém výběru mám jasno. Čínský česnek je nepožitelný šmejd. Já jsem skončil u načervenalého španělského, je to síla a perfektní chuť. Český česnek je než ten španělský slabší, ale tvrdí se, že vyniká při vaření. Má až tři krát více aromatických látek než jiné česneky.

somi 22.03.2021

Já jím už asi třicet let k snídani asi čtyři- pět stručků česneku. Nakrájím si je na menší plátky a normálně rozkoušu zároveň s jídlem. Člověk z toho možná smrdí. Samozřejmě, když jdu něco vyřizovat, tak ho vynechám a dám si ho až k obědu. Zjistil jsem, že jsem na česneku normálně závislý. Vynechám a mám absťák. Žádné problémy jsem nikdy neměl. Jedna věc je zajímavá, že jsem ještě těch třicet let nebyl nemocný,

Jura somi 24.08.2021

Potěš koště! To musí mít partnerka svatozář vydržet soustavný odér z vašich pórů... Ani manželský slib by mi nezabránil se kvůli dennodennímu smradu odstěhovat.

Jikl 22.03.2021

Ten článek není profesionální, jde jen o názor někoho. Česnek je velmi zdravý, ráno pijeme česnek ve vodě, čistí tepny, snižuje krevní tlak i cholesterol.

Jura Jikl 24.08.2021

Dát si ráno česnek, den může skončit. Nejen kvůli smradu na sto honů, ale i kvůli zátěži organismu. Po česneku mám veškeré zažívací potíže: křeče břicha, pálení žáhy, nadýmání, krvavé průjmy a v neposlední řadě strašnou únavu a vyčerpanost. Jsem zralý si leda lehnout a spát, pokud mi to bolavý zažívací trakt vůbec umožní. A bohužel, je celkem jedno, jestli jde o česnek syrový, vařený nebo v kapslích. Liší se jen intenzitou bolesti.

Carlos 22.03.2021

Na rozdíl od mi předepsaných léků, mi snižuje krevní tlak. Používám "Česnek Ultra" . Mezi tím často i syrový, jako koření do jídel.

Jarda 22.03.2021

Každý rok, chodíme na Medvědí česnek. Drtíme a dáváme jej do mražáku. V průběhu roku s něj připravujeme chutnou polévku a špenát. Doporučuji))

Standa 21.03.2021

Co se týče česneku , je to bomba . Múžu ho jíst jak na chleba se sádlem tak na topinky ,brmborák a to se nešetří zároveň i cibule a to nepotřebují ani doktora ale s mírou jíst denně. Mám to vyzkoušené a tak to konzumuji. Kdo může tak doporučuji nežli nějaké prášky .

jana.fasiangova@sezanam.cz 21.03.2021

na chleba, do polévek, zlatý bramborák,topinky, a hned jsem zdravá-piju i vodu s česnekem

Dagmar Zdvorakova 21.03.2021

Jako kazda bylina a koreni,coz je icesnek,vse rozume a s mirou.

Láďa 21.03.2021

Česnek je zkrátka česnek - všelék

Zdeněk Fidler 21.03.2021

Česnek považuji za nepostradatelný v přípravě nejen masových jídel.

Ernest 21.03.2021

Ke konzumentovi cibule nechodí lékař. Ke konzumentovi česneku nechodí nikdo.

somi Ernest 22.03.2021

Česnek i cibuli miluji. Škoda, že jak česnek tak i cibule tak smrdí. A dost dlouho :)

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat