Prostreno.cz

Komentáře k článku

Siraellen dnes 10:14

je to základ

Václav Nermut včera 6:25

Používám to nejlevnější krabicové mléko, a na výsledku to není poznat. Přemnoženou houbu jsem rozvezl známým po půlce světa. Když vás omrzí, dejte do obalu od kindervejce a nechte v mrazáku. Po vyjmutí, třeba za půl roku, v mléce obživne.

ivana Šndlerová 05.05.2021

houbu mám a krásně se množí,kdo má zajem pište sindlerovaivana73@gmail.com

Ivana Velechovská ivana Šndlerová dnes 4:15

Dobrý den, můžete mi prosím poslat Tibetskou houbu poštou na adresu: Ivana Velechovská, Malá Bělá 118, Bakov nad Jizerou 29401. email: ivca.vele@gmail.com Děkuji

ilona vomáčková 05.05.2021

Kde se dá sehnat Tibetsská houba měla jsem ji ale je to dlouho a ona mi zašla

Standa Snejdar 05.05.2021

Tibetskou houbu uzivam hodne let, nejlepsi je mleko z petky 1,5 tuku, ve vice tucnem mlece neroste,a je pretucnela, vzdy vecer asi 2 dl mleka, uziva se 20 dni, 10 se vynecha, / je to lek / a tech 10 dni vydrzi v pohode nekde dole v lednicce, pak proplachnout studenou vodou, a tak stale.po hoube se uz nema nic jist ani pit,a mam ji v 720 ml sklenici. Nesmi prijit do styku s kovem, to zcerna.

Kateřina Jandová 05.05.2021

Není mi to jasné s tím nepasterovaným mlékem. Mám možnost odebírat kozí či ovčí mlého v surovém stavu, ale říká se, že v něm mohou být obsažené bakterie např. po kousnutí klíštětem - přes zvíře se to přenáší do mléka. Protože ve světě mikroorganismů jsou někteří konkurenti a někteří symbianti, je to tak, že bakterie z tibetské kultury jsou natolik "výkonné", že tyto škodlivé bakterie zlikvidují nebo naopak ne?

Jar 05.05.2021

Nejlepší je skleněná čajová konvice, velký plastový cedník s mísou na hnětení. Pohodlné je vyrábět 1 litr. Hotový kefír se třesením, či mícháním v cedníku procedí do mísy, houbičky vrátíme do konvice, zalijeme novým mlékem z obalu. Do uvolněného obalu (tetrapak, pet lahev) nalijeme kefír z mísy a označíme. Hotové za 3 minuty i s umytím cedníku. Nejlepší je napití před každým jídlem. Studené z lednice není po jídle vhodné.

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat