Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ovoce, které prokazatelně zlepšuje kvalitu pleti

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

05.06.2019 | Zdraví a diety

Jak často jíte jablka, jež se sice tváří zcela obyčejně, nicméně mají famózní zkrášlující schopnosti? Proces stárnutí dokáže zpomalit i avokádo nebo papája, která navíc funguje jako skvělý zprostředkovatel hydratace.

Toužíte po zdravé, bezchybné a zářící pokožce? Tak samozřejmě, kdo by něco takového nebral všemi deseti. Pokud se ptáte, jak toho docílit, aniž by člověk nemusel kupovat kosmetiku za desetitisíce, odpověď je jasná. Zařaďte do jídelníčku ovoce, jehož lahodné složení prokazatelně zlepšuje kvalitu pleti! Které druhy v tomhle ohledu svědomitě plní svůj účel?

Papája jako mocné občerstvení

Papája pravděpodobně pochází ze Střední Ameriky a bývá spojována hlavně s léčbou zánětů. Ovšem málokdo tuší, že také posiluje imunitu, prospívá kardiovaskulárnímu systému a svědčí ostrému zraku. Plod, na který svého času nedal dopustit ani slavný mořeplavec Kryštof Kolumbus, rovněž napomáhá produkci kolagenu, přičemž platí za bohatou zásobárnu vitaminu A. Ten hraje klíčovou roli v regeneraci kožních tkání a podporuje hydrataci, neboť „dohlíží“ na správný průtok krve.

Jablko, šťavnatý zázrak

Existuje mnoho důvodů, proč si dát jedno jablko každý den. Věděli jste, že kulatý přítel předchází vzniku zubních kazů, zatímco poskytuje prevenci před Parkinsonovou chorobou i rakovinou? Zároveň podstatně snižuje riziko diabetu, bojuje proti depresím a podílí se na regulaci škodlivého cholesterolu. Vzhledem k tomu, že jablko je báječným zprostředkovatelem vlákniny, odstraňuje nahromaděné škodlivé látky, což se na vizáži pochopitelně projeví jen příznivě.

Ani avokádo vás nezklame

Ať už se o něm říká cokoli, avokádo na seznamu prospěšných potravin zaujímá přední příčky. Je o něm známo, že nabízí vysoký podíl vitaminů skupiny B, dále C, E a K. Poskytne však i poctivou dávku minerálů, konkrétně pak draslíku, železa, vápníku, hořčíku, manganu, sodíku, zinku a železa.

Za zmínku stojí i přítomnost kyseliny olejové, palmitové nebo linolové. Působení těchto látek v kombinaci s přítomnými rostlinnými tuky zachovává elasticitu kůže a hloubkově ji vyživuje. Cizokrajný „dáreček“ rovněž tlumí vyrážky, léčí akné a zpomaluje biologický proces stárnutí. Považován je dokonce i za nepřítele celulitidy, to jen kdybyste to zkrášlování chtěli vzít ze širšího spektra…

Zabijáci na talíři. Poznejte hlavní nepřátele svého zdraví

Jehněčí ražničí

Jehněčí ražničí

10 hlasů
1h a 15min 442 kJ 299 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí kari

14 hlasů
1h a 10min 722kJ 220 Kč

Hovězí kari s brambory dušené v troubě.

Pikantní telecí plátek

12 hlasů
1h a 10min 345kJ 165 Kč

Telecí plátky s pikantní omáčkou.