Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak ochránit svou pokožku při cvičení

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16.12.2019 | Zdraví a diety

Cvičení, zejména pokud nejste zvyklí, může vést k nechtěným kožním problémům. Pocení totiž často přispívá k vyrážce nebo podráždění pokožky. Mnoho lidí se proto cvičení vyhýbá. Je to ale zbytečné, pokožku lze před účinky potu efektivně chránit.

Není potřeba se kvůli obavám o svou kůži a pleť vyhýbat cvičení. Stačí znát svoje tělo a díky pár jednoduchým tipům problémům předcházet. Máme pro vás pár tipů, díky nimž se vyhnete obvyklým chybám a které vám pomůžou předejít podráždění pokožky či vyrážce.

Bez líčení

Make-up může při cvičení ucpávat póry, což kůži neprospívá. Odstraňte proto před sportem veškerou podkladovou bázi. Pokud pro vás cvičení bez líčení nepřipadá v úvahu, zvolte voděodolnou řasenku a lesk na rty. Pudr a tvářenka ke cvičení prostě nepatří.

Bez nečistot

Na pokožce může být mnoho nečistot a mastnoty, zejména pokud pracujete venku nebo třeba ve výrobní hale. Před cvičením si proto tvář vždy opláchněte. Vaše póry se při aktivitě otevřou a jakékoliv znečištění by je pak mohlo ucpat nebo způsobit vyrážku.

S čelenkou

Spoustě lidí se tvoří pot u vlasové linie a při cvičení jim pak stéká po tváři. Proti tomu pomůže čelenka, která jej zachytí a uchrání tak citlivé části pleti, jako třeba T-zónu nebo bradu. Zároveň tak chráníte svou tvář před otíráním ručníkem, jenž by ji mohl podráždit, nebo dokonce znečistit.

Ochrana před sluncem

Hodně lidí cvičí nebo běhá venku. Pokud patříte mezi ně, nezapomeňte ochránit svoji kůži před neblahými účinky slunečních paprsků. Dobře poslouží opalovací krémy, ale i oblečení chránící před UV zářením.

Padnoucí oblečení

Vyhněte se podráždění kůže, které způsobuje otírání oblečení. Pečlivě vyberte padnoucí outfit, který je uzpůsobený ke cvičení nebo sportu. Funkční materiály navíc dokážou odsát pot z povrchu kůže a zmírňují tak nežádoucí tření mezi látkou a vaší kůží.

S ručníkem na podložce

Problémy s pokožkou se netýkají pouze pleti. Záda a ramena jsou taky náchylná na vyrážky a podložky na cvičení jsou v tomto ohledu škodlivé. Různým bakteriím se v nich vyloženě líbí. Chraňte proto vždy svou kůži před přímým kontaktem s podložkou. Pomůže vhodné oblečení nebo položený ručník.

(Rychlé) převléknutí

Sportovní móda je teď oblíbená i k běžnému nošení. Zůstávat dlouho v propoceném oblečení, v němž jste cvičili, není pro vaši pokožku dobré. Spoustě plísní se totiž daří ve vlhkém prostředí, které by tak mohlo vznikat u povrchu kůže. Po cvičení se tedy co nejdřív osprchujte a převlečte do čistého oblečení, klidně pohodlného sportovního.

Umytí a hydratace

Hned po cvičení si opláchněte tvář, čímž ji zbavíte potu. Hydratační krém nebo sérum po sportu pomůže se zvláčněním pleti. Nezapomínejte na vydatný pitný režim, jenž hydratuje vaši pleť „zevnitř“ a pomáhá tak jejímu svěžímu vzhledu.

Denní světlo a sluneční paprsky pomáhají posílit imunitu

Hovězí svíčková s rýží

Hovězí svíčková s rýží

18 hlasů
40min 846 kJ 380 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřové na citrónech

13 hlasů
60min 597kJ 98 Kč

Recept na přípravu vepřového masa , vhodný i na slavno...

Těstoviny s tuňákem a rajčaty

4 hlasy
40min 1011kJ 95 Kč

Klasický Italský recept na přípravu těstovin.